начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот negus » 10 Сеп 2011, 12:35

Аз се занимавам с изработка на малки бизнес сайтове , но не съм фирма .Сега имам една поръчка от фирма , но искат да си оправдаят разхода . Аз не съм юридическо лице , а физическо е какво може да се направи за да е всичко законово и аз да мога да си плащам?Нещо като договор за поръчка или нещо друго .Моля да ми кажете как без да регистрирам фирма мога да си я развивам тази дейност .
Благодаря предварително и се извинявам за невежеството ако съм объркал раздела .
negus
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Сеп 2007, 22:39

Re: Искам да попитам ...

Мнениеот nk7702n » 11 Сеп 2011, 00:24

Как така ще извършвате търговска дейност, пък няма да имате фирма, нещо не се връзва, май!?
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Искам да попитам ...

Мнениеот bebitor » 11 Сеп 2011, 01:22

Не договор за поръчка, а за изработка.
Ако имате повечко работа, фирмата е по-изгоден вариант. Консултирайте се със счетоводител и с адвокат.
Не бих казала, че изработката на сайт е непременно търговска дейност. Това е творчески процес, като да нарисуваш портрет, или да ушиеш дреха...
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Искам да попитам ...

Мнениеот nk7702n » 11 Сеп 2011, 01:28

На мен ми изглежда като извършване на търговска дейност, след като питащият е споменал, че по поръчка на фирми ще изработва сайтове, това няма да е единичен случай, а въобще смята да се занимава срещу заплащане с такава дейност. Въпреки че, не е изрично посочено в чл. 1 от ТЗ, ми се струва че е такъв характерът на дейността.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Искам да попитам ...

Мнениеот bebitor » 11 Сеп 2011, 01:31

Чл.2 т.2 от ТЗ
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот negus » 11 Сеп 2011, 12:35

не работата не е много сайтовете са малки и с повече рекламен характер .
примерно човека иска сайт в който
за нас продукти контакти
до 5 странички има магазинче за нещо , канторка или нещо подобно и иска да си направи рекламка чрез собствен сайт
подръжката им е малка защото промените са малко примерно телефон или адрес , открил нов офис и т.н.
не става дума за големи сайтове,електронни магазини и т.н.
заплащането също не е голямо и не мисля че ми е изгодно да правя регистрация на фирма и последващите разходи от това
negus
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Сеп 2007, 22:39

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот bebitor » 11 Сеп 2011, 22:25

Хайде тогава бонусче, понеже и на мен ми е хоби - клик
Дано Ви дойдат поръчки за цели портали.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот negus » 13 Сеп 2011, 09:47

Мерси много . От това да разбирам ли че не е необходимо да съм фирма .С това те могат ли да си докажат разхода? Мерси.
negus
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Сеп 2007, 22:39

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот veda-accounting » 19 Сеп 2011, 16:06

Здравейте,

Можете да се регистрирате като лице, упражняващо свободна професия, но трябва да отговаряте на някои условия. Мога да Ви предложа и възможност да минава разходът през фирма. Ако Ви интересува, можете да ми пишете на e-mail-а, посочен в профила.

Поздрави!
Аватар
veda-accounting
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 25 Юли 2011, 11:05
Местоположение: София

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот optimeon » 29 Яну 2018, 09:45

И мен ме интересува същия въпрос
optimeon
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Дек 2017, 15:17

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот ykovachev » 30 Май 2018, 11:22

Е пропускате осигуровките. То да беше само един данък :D
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот doudoned » 11 Фев 2019, 18:49

Тази дейност може да се извършва по три начина - чрез фирма, като самоосигуряващо се лице или по граждански договор - за консултация, изработка и т.н. Последният вариант е най-прост, но фирмата дето иска да си оправдае разхода трябва да ви удържи данък при източника. Независимо от формата, ако минете прага за регистрация по ДДС ще ви регистрират дори и като физическо лице и пак ще ви трябва счетоводител.
doudoned
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 21 Сеп 2001, 10:04


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron