начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Вашето мнение?.........

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Вашето мнение?.........

Мнениеот nikifor » 03 Мар 2004, 19:50

Как мислите? Собственик на ЕООД има назначен управител (вписан в търговския регистър). Може ли да е държавен служител?
nikifor
 

Re: Вашето мнение?.........

Мнениеот donna2 » 03 Мар 2004, 20:13

в закона няма изрична забрана за това , мисля че може при условие ,че ЕООД се управлява и представлява само от назначения управител
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Вашето мнение?.........

Мнениеот gega » 04 Мар 2004, 00:25

Управителят не се назначава, а се избира от Общото събрание на тълговското дружество, като това обстоятелство се вписва в специален регистър, наречен търговски регистър, който се води при окръжните съдилища по седалище на търговското дружество! Браво на мен - колко съм умен! Скука е да се говори за елементарни неща, които всеки студент в първи курс на прочутия Благоевррадски университет може да си го прочете от закончето! Егати и скуката!
gega
 

Re: Вашето мнение?.........

Мнениеот рени » 04 Мар 2004, 00:30

((((:ум да му зайде на човек((:
рени
 

Re: Вашето мнение?.........

Мнениеот donna2 » 04 Мар 2004, 01:44

какво общо събрание при ЕООД,при ЕООД управителя се определя от едноличния собственик на капитала ,въпросите от компетентноста на ОС се решават от едноличния собственик
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Вашето мнение?.........

Мнениеот donna2 » 04 Мар 2004, 01:50

с твоите камъни по твоята глава
Поредното разпиляване на думи - колеги, все ми се струва, че тези форуми са публични места за обмяна на идеи и мнения, а не хортувания от типа преразказваен на правни норми от закони, които всеки може да си ги прочете. А пък това се учи в университета - кой учил, учил. Егати и скуката!!!!!!!!!!!
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Вашето мнение?.........

Мнениеот donna2 » 04 Мар 2004, 01:52

напълно си права за жалост,човек пита за нещо конкректно,а то........думи.....думички....хиляди(((:тъпотия ,а?
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Вашето мнение?.........

Мнениеот nikifor » 08 Мар 2004, 19:22

Наистина много думи на вятъра. Закона много добре съм си го прочел. Интересувах се да ли някои не се е сблъсквал с такъв прецедент. А пък и в закона и ма нещо не много ясно - "изпълнителен член".
А на колегата които много ги разбира, да не си губи "ценното време" с мрежата.
nikifor
 

Re: Вашето мнение?.........

Мнениеот donna2 » 08 Мар 2004, 19:51

това за изпълнителен член според мен е за АД ,по принцип такъв е изпълнителният директор
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Вашето мнение?.........

Мнениеот Д.М. » 09 Мар 2004, 13:05

Скъпи колеги , аз съм държавен служител , изпълняващ функцията на юрисконсулт към Агенцията за социално подпомагане. В отговор на въпроса Ви, считам за абсолютно недопустимо държавен служител да е управител на ЕООД. Тези служители трябва да отговярят на изискванията на чл.107А от КТ, т.е. не трявба да участват в управлението на търговски дружества или кооперации или да имат дялово участие в такива дружества. Дори в случая се подписва изрична декларация, в която се споменава за прочутия член 113 от НК за наказателната отговорност за неверно подадени данни./както разбира се, и да отговарят на изискванията на Закона за администрацията и Закона за Държавния служител/. В момента има Инструкция за всички държ.служители да закрият или прехвърлят фирмите си.
Д.М.
 


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron