начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Продажба на дялове на ЕООД

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Продажба на дялове на ЕООД

Мнениеот 5656565 » 27 Май 2004, 13:13

Продаваме дяловете НА ЕООД или част от тях на физическо или юридическо лице и какво става после-.... ООД или реда във фирмено отделение за преобразуване на дружеството. Моля за становища.
5656565
 

Re: Продажба на дялове на ЕООД

Мнениеот Emilya » 27 Май 2004, 13:27

Ако продавате всичките дялове, Вие фактически продавате предприятието по чл.15 от ТЗ.
Ако продавате част от дяловете, тогава ЕООД става с двама или повече съдружници, т.е. преобразува се в ООД.
Emilya
 

Re: Продажба на дялове на ЕООД

Мнениеот mislil » 27 Май 2004, 13:38

Не е точно така. Има няколко решения на Касациония съд във връзка с данъчни дела. Потърси и прочети - има ги и в Аписа, сега не ми се обяснява.
mislil
 

Re: Продажба на дялове на ЕООД

Мнениеот 5656565 » 27 Май 2004, 17:39

Посочи поне решенията другото е лесно , а за сега АПИС ми е малко блокиран. Става дума за ДДС и другите въпроси от естество данъчни истории.Между другото аз още не знам каква идеята да се правят тези неща.
5656565
 

Re: Продажба на дялове на ЕООД

Мнениеот Moron » 28 Май 2004, 09:52

Вижте реда за прехвърляне "в" ТЗ, а не във фирмено отделение. Изяснете какво точно искате и какви цели преследвате. Не забравяйте и чл.16а. от ТЗ - "Правоприемникът управлява ОТДЕЛНО преминалото върху него търговско предприятие за срок 6 месеца"- предвид счетоводна и данъчно третиране на въпроса, нали?
1) Продажба на всички дялове:
- ЕООД на ФЛ -чл.261,ал 3 ТЗ;
- ЕООД на ЮЛ : - съществуващо, или новоучредено?
2) Продажба на част от дяловете
- на ФЛ
- на ЮЛ: -съществуващо или новоучредено
.... и тогава да говорим за правната форма , но конкретно.
Moron
 

Re: Продажба на дялове на ЕООД

Мнениеот dinamitar » 25 Юни 2004, 16:57

Продажба на дялове на ЕООД няма нищо общо с продажба на предприятие, дори и да са всички дялове. Това са две различни неща
dinamitar
 

Re: Продажба на дялове на ЕООД

Мнениеот raiн » 25 Юни 2004, 17:22

Колегата dinamitar е абсолютно прав няма нищо общо между продажба на предприятие и продажба на дялове.Можеш да продадеш всички дялове на Ф.Л. и тогава не е нужно да става ООД.Какво става продаваш дяловете с договор за продажаба на дружествени дялове, който трябва да е нот.заверен.
raiн
 


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron