начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Изплащане на суми към частни лица, как?

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Изплащане на суми към частни лица, как?

Мнениеот sclass » 16 Окт 2021, 00:46

Здравейте, ще правя бизнес, представляващ онлайн платформа, в която автори (частни лица) ще качват съдържание (подобно на YouTube) и според това колко хора са го гледали аз ще им изплащам комисионна. Въпросът ми е как да го регламентираме това законово, нали не е нужно на всеки, на който му изплащам комисионна да му правя граждански договор, защото това ще е страшна хамалогия? Те като частни лица трябва ли да ми издават някакъв документ (фактура) за плащанията и изобщо има ли такава юридическа възможност? Някой запознат ли е авторите на съдържание, които работят с YouTube например, когато получават комисионни как точно става отчета и за двете страни?
sclass
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 21 Май 2009, 14:51

Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron