начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Бутиков магазин за дамска мода-Дрехи на изплащане

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Бутиков магазин за дамска мода-Дрехи на изплащане

Мнениеот saakian94 » 14 Яну 2015, 12:02

Здравейте,
Аз съм собственик на бутиков магазин за дамска мода.Бих искал да пусна стоките на магазина на изплащане,тъй като не всяко семейство има нужните средства на куп за да ощастливи своето момиченце с красива бална дрешка.Въпросът ми е,какви стъпки трябва да предприема за да осъществя идеята си и дали е възможно да стане без посредническа компания като например (Jet Credit).
Благодаря предварително! :)
saakian94
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Яну 2015, 11:43

Re: Бутиков магазин за дамска мода-Дрехи на изплащане

Мнениеот borovinka » 15 Яну 2015, 17:25

Всичко е възможно, важно е как ще си оформите договорите за покупко-продажба на изплащане. Индивидуален договор с всеки клиент, който ще иска да закупи рокличка така и изрично да си посочите в кой момент преминава собствеността и особено държането на стоката от страна на купувача, че е важно.
Никак не е задължително участие на кредитна фирма.

(Колко пък да струват тези рокли, че чак кредит да се тегли!) :roll:
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Бутиков магазин за дамска мода-Дрехи на изплащане

Мнениеот saakian94 » 16 Яну 2015, 19:59

Благодаря за отзивчивостта.Мисля в договора да има няколко клаузи,едно от който да гласи,нещо от сорта: "Собствеността на Модна Къща ..... рокля номер ....... се прехвърля на (име........) след погасяването на сумата от ....... до дата.... на равни или не по стойност вноски" . Какво мислите?
Не знам точно как да постъпя затова и пиша тук за съвет,не съм достатъчно компетентен по въпроса.
Бих искал да си "напиша домашното" преди да отида при професионалист.

П.С
(рокличките са от вечерни рокли от порядъка на 200 до 1500 лева.Тъй като са ръчна изработка по поръчка на клиента)
saakian94
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Яну 2015, 11:43

Re: Бутиков магазин за дамска мода-Дрехи на изплащане

Мнениеот dani_ivanova » 29 Яну 2015, 21:25

За бални рокли ли става дума?
dani_ivanova
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 29 Яну 2015, 20:25
Местоположение: София

Re: Бутиков магазин за дамска мода-Дрехи на изплащане

Мнениеот pati2 » 29 Яну 2015, 21:56

saakian94 написа:Благодаря за отзивчивостта.Мисля в договора да има няколко клаузи,едно от който да гласи,нещо от сорта: "Собствеността на Модна Къща ..... рокля номер ....... се прехвърля на (име........) след погасяването на сумата от ....... до дата.... на равни или не по стойност вноски" . Какво мислите?
Не знам точно как да постъпя затова и пиша тук за съвет,не съм достатъчно компетентен по въпроса.
Бих искал да си "напиша домашното" преди да отида при професионалист.

П.С
(рокличките са от вечерни рокли от порядъка на 200 до 1500 лева.Тъй като са ръчна изработка по поръчка на клиента)


Малко на договор за лизинг ми прилича с това: "..се прехвърля на (име........) след погасяването на сумата.."
Може да помислите за наем на бални рокли :) (не се шегувам)
pati2
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 31 Яну 2012, 16:27

Re: Бутиков магазин за дамска мода-Дрехи на изплащане

Мнениеот ivanov_p » 29 Яну 2015, 22:28

Това е класически факторинг и си намерете фактор. Още повече, че работите с поне 50-60% надценка и може да прежалите половината в интерес на оборота.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Бутиков магазин за дамска мода-Дрехи на изплащане

Мнениеот saakian94 » 16 Фев 2015, 10:48

Малко на договор за лизинг ми прилича с това: "..се прехвърля на (име........) след погасяването на сумата.."
Може да помислите за наем на бални рокли :) (не се шегувам)[/quote] Хаха идея е,но в България най-много магазинът ни до остане без рокли. :D
saakian94
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Яну 2015, 11:43

Re: Бутиков магазин за дамска мода-Дрехи на изплащане

Мнениеот rabota » 18 Юни 2021, 15:43

Малко на договор за лизинг ми прилича и на мен това!! :)
rabota
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Май 2020, 18:19

Re: Бутиков магазин за дамска мода-Дрехи на изплащане

Мнениеот berto » 23 Юни 2021, 15:15

Искате да ги пуснете на изплащане, т.е. искате да продавате на изплащане, така ли? Ако е така - това е продажба на изплащане (не е факторинг, защото там трябват три лица, а тук сте само Вие и купувачите, не е и лизинг, защото там става дума за отношения, които по-скоро приличат на наем). Пишете един договор за всяка дреха, като индивидуализирате по цвят и други отличителни белези и след това се уговаряте за например 5 вноски от по 200-300 лв. и това е, както и най-важното - как ще получавате парите и толкоз.
berto
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Бутиков магазин за дамска мода-Дрехи на изплащане

Мнениеот ykovachev » 27 Юни 2021, 15:35

Леле, каква археология, каква ексхумация само!
Темата се е изчерпала за питащия през февруари 2015 г. :P
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта


cron