начало
Доживотен затвор без замяна за руснака Герман Костин за убийство на дете Доживотен затвор без замяна за руснака Герман Костин за убийство на дете

Запор на дружествен дял на съдружник в ООД

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Запор на дружествен дял на съдружник в ООД

Мнениеот stanisheva » 30 Юни 2018, 10:26

Здравейте,
Имам следния казус. Съдружникът ми е със запориран дял. Изправени сме пред ликвидация. Фирмата е малка, няма кой знае какви активи, със скромни обороти, но все пак ни храни. Регистрирах ЕООД, през което все още не работя.Посъветвайте ме, моля ви, да продължа ли да работя през ООД, за да чистя складови наличности, или да му прехвърля и моя дял и да си работя през новата фирма? Кое ще е по-малкото зло?
От др.страна той иска да изтеглим фирмен кредит и тогава да му прехвърля дяла си и той да се оправя. Това възможно ли е изобщо и дали ще ме вкара в по-голяма схема?
Не знам как да постъпя.
stanisheva
Нов потребител

Re: Запор на дружествен дял на съдружник в ООД

Мнениеот kdkrastev1234 » 30 Юни 2018, 10:34

Фирмен кредит, при запориран дял, няма кой да ви даде. А другото най-добре си го преценете сама. Вие трябва да решите дали желаете да продавате. Принципно, с нова фирма ще ви е по-лесно.
kdkrastev1234
Потребител

Мнениеот boxko » 16 Юли 2018, 08:39

Защо Вие не изкупите неговия дял? Така ще освободите фирмата от запора и ще продължите да си осъществявате дейност.
boxko
Младши потребител

Мнениеот kalahan2008 » 17 Юли 2018, 01:22

boxko написа:Защо Вие не изкупите неговия дял? Така ще освободите фирмата от запора и ще продължите да си осъществявате дейност.

Защото Агенцията по вписванията ще откаже вписването на прехвърлянето на дяловете при наложен запор.
Най-добре е да се предложи на кредитора да му се изплати ликвидационния дял на съдружника със запорирания дял съобразно правилата на чл. 517, ал. 3 ГПК, вр. чл. 125, ал. 3 ТЗ.
kalahan2008
Активен потребител

Назад към Търговско право