начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Данъчно право - добро поле или не?

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Данъчно право - добро поле или не?

Мнениеот roshen » 12 Юни 2021, 20:14

Чудесно е, че се вълнувате от темата и мислите в перспектива. Няма професионална сфера, нито област от правото, които да са имунизирани от някаква степен на автоматизация и навлизане на изкуствен интелект. (Например и към момента ИИ рисуват, композират, пишат художествени и информативни текстове, успешно се прилагат за преглед на документи).
Според мен ключовото след 15-20 години ще бъде онова ниво на задълбоченост на познанията, което да позволява проявя на въображение, комбинативност, нестандартен, но ефективен подход. Способност да предефинирате проблема, с който се обръщат към Вас и да имате подход към хората. Мисля, че съчетаването на счетоводство с право, ако и двете са Ви интересни, е страхотна комбинация. Данъчните системи се проектират от хората с пари и власт и не вървят към опростяване. В тях винаги ще се предвиждат законни възможности за спестяване на данъци, а компетентност по темата винаги ще се цени от бизнеса. В юридическите отдели в България на големите 4 ниво associate към момента заплатите също са прилични - 3к +.
roshen
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 06 Апр 2021, 16:47

Re: Данъчно право - добро поле или не?

Мнениеот lawchoice » 12 Юни 2021, 20:49

roshen написа:Чудесно е, че се вълнувате от темата и мислите в перспектива. Няма професионална сфера, нито област от правото, които да са имунизирани от някаква степен на автоматизация и навлизане на изкуствен интелект. (Например и към момента ИИ рисуват, композират, пишат художествени и информативни текстове, успешно се прилагат за преглед на документи)...


Така е, темата за ИИ действително е модерна днес. Затова вероятно ще се включат и други участници с афинитет към възможностите на ИИ, което ще позволи на дискусията да се развие. Според мен дори авторът на темата е рожба на изкуствения интелект, затова и той ще има възможност да се включи като разкаже за себе си от първо лице. :)
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Данъчно право - добро поле или не?

Мнениеот roshen » 12 Юни 2021, 22:26

Хах, да, мой пропуск :)
roshen
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 06 Апр 2021, 16:47

Re: Данъчно право - добро поле или не?

Мнениеот kalahan2008 » 13 Юни 2021, 00:32

Мъж се прибира вечерта в къщата си, управлявана от изкуствен интелект.
- Алекса, запали осветлението!
- Аз съм Сири, коя е Алекса?
- Добре, Сири, запали осветлението!
- Викни си Алекса да ти го запали!
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Данъчно право - добро поле или не?

Мнениеот guest1 » 13 Юни 2021, 11:43

Вярно е, че и в момента ИИ изпълнява много „рутинни“ задачи.
Не само ...

roshen написа:Например и към момента ИИ рисуват, композират, пишат художествени и информативни текстове, успешно се прилагат за преглед на документи.

особено, ако документите се попълват в електронен формат.
Например - „чат-ботовете“ са много използвани.

Но има и другата страна - „Компютрите правят само това, което сме им казали!“
Защо през 2017 година - Facebook спря изкуствен интелект, сам си измислил нов език!

Винаги ще има нужда от „несъвършените хора“. Освен, ако не искаме - да гледаме „Матрицата“ или „Терминатор“ на живо!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Данъчно право - добро поле или не?

Мнениеот lawchoice » 14 Юни 2021, 11:58

kalahan2008 написа:Мъж се прибира вечерта в къщата си, управлявана от изкуствен интелект.
- Алекса, запали осветлението!
- Аз съм Сири, коя е Алекса?
- Добре, Сири, запали осветлението!
- Викни си Алекса да ти го запали!


Аз не ползвам нито Сири, нито Алекса, а предпочитам сам да си включа осветлението. Докато мога ще го правя, па макар и с риск да изглеждам старомоден в този тъй "напредничев" днешен свят. Както се казва - "На вълка му е дебел врата, защото сам си върши работата".
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Данъчно право - добро поле или не?

Мнениеот guest1 » 14 Юни 2021, 13:21

kalahan2008 написа:Мъж се прибира вечерта в къщата си, управлявана от изкуствен интелект.
- Алекса, запали осветлението!
- Аз съм Сири, коя е Алекса?
- Добре, Сири, запали осветлението!
- Викни си Алекса да ти го запали!

Изявление на Amazon:
Беше разработен вариант на „Алекса”, специално за България. Казва се „Пенка (Пепи) и когато ѝ кажеш „Пепи, запали осветлението!” - отговаря „Аз да не съм майка ти??? Запали си го сам!”
Поради липсата на интерес („Такава си я имам вкъщи!”) продукта е спрян от производство!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Данъчно право - добро поле или не?

Мнениеот lawchoice » 15 Юни 2021, 00:39

guest1 написа:
kalahan2008 написа:Мъж се прибира вечерта в къщата си, управлявана от изкуствен интелект.
- Алекса, запали осветлението!
- Аз съм Сири, коя е Алекса?
- Добре, Сири, запали осветлението!
- Викни си Алекса да ти го запали!

Изявление на Amazon:
Беше разработен вариант на „Алекса”, специално за България. Казва се „Пенка (Пепи) и когато ѝ кажеш „Пепи, запали осветлението!” - отговаря „Аз да не съм майка ти??? Запали си го сам!”
Поради липсата на интерес („Такава си я имам вкъщи!”) продукта е спрян от производство!


На мен пък ми се струва, че kalahan2008 e искал да илюстрира нещо друго. Към момента Amazon продължава да продава различни версии на Алекса, но аз не успях да открия в нито един от предлаганите варианти препратка към подобно изявление :lol: /цитирай оригиналният текст :? /
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron