начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Въпрос относно затваряне на обект от НАП

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос относно затваряне на обект от НАП

Мнениеот nikoleta_vk2006 » 06 Яну 2021, 16:10

Имам следния казус, преди три години в магазина ни влизат данъчни, пазарят и излизат. Връщат се след около час и твърдят, че не им е издаден касов бон. При опис на нарушението заявяват, че са закупили артикул, който не предлагаме с грама, който кантара не може да изтегли, а ние до казахме издаването на касови бон. Затвориха обекта и след няколко дни, тъй като обжалвахме го отвориха. След две години ходене по мъките, в крайна сметка спечелихме делото. Обаче какво се случва - от една година от Нап, продължават да искат да затворят магазина, тъй като не било изтърпяно наказанието, което уж отпада след като платя глобата... Обаче глоба няма и тъй като нямало глоба, наказанието не отпадало... Като ги питам глоба за какво, ами за неиздаване на касов бон, питам е добре де аз според съда съм го издала и не подлежат на санкция... Еми да ама това било друго производство, различно от съдебното и не отпадало. Пускаме молби и прочее, обаче от София казали да ни затварят... Питам на какво основание, нямам отг. Т. Е. Искат без наличие на виновност да ме накажат, в това така и така трудно време...
Та въпроса ми е какви са ми опциите и при евентуално затваряне, аджаба има ли как да обсъдя държавата в Страсбург защото това си е тормоз и то вече три години...
nikoleta_vk2006
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Яну 2011, 23:51

Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron