начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Въпрос относно затваряне на обект от НАП

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос относно затваряне на обект от НАП

Мнениеот nikoleta_vk2006 » 06 Яну 2021, 16:10

Имам следния казус, преди три години в магазина ни влизат данъчни, пазарят и излизат. Връщат се след около час и твърдят, че не им е издаден касов бон. При опис на нарушението заявяват, че са закупили артикул, който не предлагаме с грама, който кантара не може да изтегли, а ние до казахме издаването на касови бон. Затвориха обекта и след няколко дни, тъй като обжалвахме го отвориха. След две години ходене по мъките, в крайна сметка спечелихме делото. Обаче какво се случва - от една година от Нап, продължават да искат да затворят магазина, тъй като не било изтърпяно наказанието, което уж отпада след като платя глобата... Обаче глоба няма и тъй като нямало глоба, наказанието не отпадало... Като ги питам глоба за какво, ами за неиздаване на касов бон, питам е добре де аз според съда съм го издала и не подлежат на санкция... Еми да ама това било друго производство, различно от съдебното и не отпадало. Пускаме молби и прочее, обаче от София казали да ни затварят... Питам на какво основание, нямам отг. Т. Е. Искат без наличие на виновност да ме накажат, в това така и така трудно време...
Та въпроса ми е какви са ми опциите и при евентуално затваряне, аджаба има ли как да обсъдя държавата в Страсбург защото това си е тормоз и то вече три години...
nikoleta_vk2006
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Яну 2011, 23:51

Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron