начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Данъци и осигуровки

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Данъци и осигуровки

Мнениеот nothingelse » 14 Дек 2020, 02:01

Здравейте,

физ. лице съм.Подадох молба в НАП с коригиращи данъчни декларации по чл.50 за годишните ми доходи,през лятото тази година.Образуваха проверка.Преписката по молбата ми разбрах,че е архивирана Октомври и в нея няма никакъв отговор относно искането ми,въпреки че бяха ми казали от деловодство,че молбата ми е уважена... Назначиха друга проверка за установяване на доходи,може би защото имам години,в които нямам доход.Имам неподадена осигурителна декларация от преди 4-5 години Обр.№7 и четох в данъчния закон,че ако няма подадени декларации могат да назначат ревизия по особен ред.За осигурителни или годишни дан. декларации става дума или и за двете?Нямам възможност да плащам,а категорично не съм доволен от осигурителната система...
nothingelse
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Дек 2020, 01:36

Re: Данъци и осигуровки

Мнениеот svegrigorov » 14 Дек 2020, 15:37

НАП проверяват доходите ти, върху тях може да се дължи както данък, така и осигуровки.

Ревизията няма да е на база неподадена декларация обр. 7.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Данъци и осигуровки

Мнениеот nothingelse » 14 Дек 2020, 21:19

Мисля,че трябва да подам и декларация обр.6 за една данъчна година,за която съм платил само данък,но не съм подавал декл. обр.6,това може ли да бъде основание?
nothingelse
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Дек 2020, 01:36

Re: Данъци и осигуровки

Мнениеот nickolay_s » 15 Дек 2020, 10:34

За неподадените от Вас декларации към НАП, то най-вероятно няма да Ви глобовят, срокът на давност предполагам е изтекал. Резивизия по чл. 122 от ДОПК се прави тогава, когато имуществено Ви състояние не отговяре на доходите, които сте декларирали в годишната данъчна декларация. Във Ваша тежест е да докажете откъде сте имали пари, например. Декларация образец 7 се подава от безработните лица по ЗЗО. А декларация образец 6, ако сте били самоосигуряващо се лице по КСО (имали сте Е/ООД, където се полагали личен труд, упражнявали сте свободна професия).
nickolay_s
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 17 Юли 2020, 14:59

Re: Данъци и осигуровки

Мнениеот svegrigorov » 15 Дек 2020, 14:29

При недеклариране на заплатено възнаграждение, което е осчетоводено от насрещната страна, НАП им светва, че има неподадена информация от твоя страна.

Друг вариант е закупуване на скъпо имущество - недвижим имот, МПС или друго.

Трети вариант е големи суми са преминавали през банкова сметка или куриерски фирми.

Имаш да зададеш конкретни въпроси на специалист по данъчно право, за да може да се смекчат негативните последствия.

Успех.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Данъци и осигуровки

Мнениеот jhoro » 15 Дек 2020, 15:14

nothingelse написа:Мисля, че трябва да подам и декларация обр. 6 за една данъчна година, за която съм платил само данък, но не съм подавал декл. обр. 6. Това може ли да бъде основание?

Странно положение!
Говорейки за „Декларация обр. № 6 - Данни за дължими вноски и данък по чл. 42 ЗДДФЛ" - какъв данък сте платили, без деклариране на размер и обстоятелства?

Друг момент:
nothingelse написа:физ. лице съм.
Подадох молба в НАП с коригиращи данъчни декларации по чл.50 за годишните ми доходи през лятото тази година. Образуваха проверка. Преписката по молбата ми разбрах, че е архивирана Октомври и в нея няма никакъв отговор относно искането ми, въпреки че бяха ми казали от деловодство, че молбата ми е уважена..

Всички сме физически лица. Въпроса е - осигурено или самоосигуряващо се?
Ревизията е задължителна, при подаване на коригираща годишна данъчна декларация по 50 от ЗДДФЛ.
Колкото до уважаването на молбата Ви - от сайта на НАП „Е-услуги с ПИК“ може да направите „Справка за задълженията и плащанията“ / „Справка за задълженията с възможност за извършване на плащане“ и да разберете какви данъчни задължения имате.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron