начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Данъци на имот

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Данъци на имот

Мнениеот montanarlz » 17 Окт 2020, 13:44

Здравейте. През 2016 година се снабдих с Констативен нотариален акт по документи за имот (ателие), за който никога преди това не е имало документ за собственост. Проблемът е, че преди издаването на нотариалния акт, трябваше да декларирам имота в данъчната служба към общината, където ми върнаха данъците от 2011г вкл (5 години назад). Тоест, тогава са ме накарали да плащам данъци за периода 2011-2015 г. вкл. за нещо, което не е съществувало на документи през този период. Според мен е трябвало да започна да му плащам данъци от самата година на издаване на акта - 2016.
Въпросът ми е, късно ли е вече да предявявам претенции към общината за това нещо?
montanarlz
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Дек 2014, 20:38

Re: Данъци на имот

Мнениеот thebeast » 17 Окт 2020, 17:41

Както е видно от изложението, през 2016 г. е констатирана собствеността по документи, а не е придобита. Така че промоцията, която сте ползвали за периода преди 2011 година, би трябвало да Ви удовлетворява.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Данъци на имот

Мнениеот thebeast » 17 Окт 2020, 17:45

Дори и да имате основание, е изтекъл срока по чл. 129 от ДОПК да си поискате сумите за периода 2011 - 2014 г.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Данъци на имот

Мнениеот dontilman » 12 Ное 2020, 00:34

роблемът е, че преди издаването на нотариалния акт, трябваше да декларирам имота в данъчната служба към общината, където ми върнаха данъците от 2011г вкл (5 години назад

Нали казвате, че са ви върнали данъците? Какъв е проблемът?
dontilman
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Окт 2020, 11:22

Re: Данъци на имот

Мнениеот jhoro » 12 Ное 2020, 01:36

dontilman написа:Нали казвате, че са ви върнали данъците? Какъв е проблемът?

Е как какъв? Трябва да дава пари!
От датата на КНА до момента му „висят“ „данък върху недвижимите имоти“ и „такса за битови отпадъци“ плюс съответните лихви. Сумата може да е доста прилична!
Даже за давност е рано - 5 или 10 годишна.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron