начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Данъци на имот

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Данъци на имот

Мнениеот montanarlz » 17 Окт 2020, 13:44

Здравейте. През 2016 година се снабдих с Констативен нотариален акт по документи за имот (ателие), за който никога преди това не е имало документ за собственост. Проблемът е, че преди издаването на нотариалния акт, трябваше да декларирам имота в данъчната служба към общината, където ми върнаха данъците от 2011г вкл (5 години назад). Тоест, тогава са ме накарали да плащам данъци за периода 2011-2015 г. вкл. за нещо, което не е съществувало на документи през този период. Според мен е трябвало да започна да му плащам данъци от самата година на издаване на акта - 2016.
Въпросът ми е, късно ли е вече да предявявам претенции към общината за това нещо?
montanarlz
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Дек 2014, 20:38

Re: Данъци на имот

Мнениеот thebeast » 17 Окт 2020, 17:41

Както е видно от изложението, през 2016 г. е констатирана собствеността по документи, а не е придобита. Така че промоцията, която сте ползвали за периода преди 2011 година, би трябвало да Ви удовлетворява.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Данъци на имот

Мнениеот thebeast » 17 Окт 2020, 17:45

Дори и да имате основание, е изтекъл срока по чл. 129 от ДОПК да си поискате сумите за периода 2011 - 2014 г.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Данъци на имот

Мнениеот dontilman » 12 Ное 2020, 00:34

роблемът е, че преди издаването на нотариалния акт, трябваше да декларирам имота в данъчната служба към общината, където ми върнаха данъците от 2011г вкл (5 години назад

Нали казвате, че са ви върнали данъците? Какъв е проблемът?
dontilman
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Окт 2020, 11:22

Re: Данъци на имот

Мнениеот jhoro » 12 Ное 2020, 01:36

dontilman написа:Нали казвате, че са ви върнали данъците? Какъв е проблемът?

Е как какъв? Трябва да дава пари!
От датата на КНА до момента му „висят“ „данък върху недвижимите имоти“ и „такса за битови отпадъци“ плюс съответните лихви. Сумата може да е доста прилична!
Даже за давност е рано - 5 или 10 годишна.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron