начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Допълнителни парични вноски в ЕООД и връщането им

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Допълнителни парични вноски в ЕООД и връщането им

Мнениеот rreni_lom93 » 30 Авг 2020, 15:26

Здравейте!Имам нужда от помощ! През 2006г.ЕООД със записан капитал 5000лв започва дейност.Поради липса на начален капитал собственика на ЕООД прави парични вноски в дружеството по чл.134 ,ал. 1 от ТЗ- поради временна необходимост от парични средства в размер на 250 000 лв. чиито произход може да бъде доказан. Тъй като сумата е голяма е определен срок за връщане 10 години , след което е удължен с още 10 години. До момента са върнати 120 000 лв. Взето е решение да не се заплащат лихви.
Въпросите ми са : 1.Може ли да се удължава срока за връщане.
2.Трябва ли за всяка върната сума да се свиква ОС и да има Решение.
3.Възможно ли е НАП да тълкува върнатите суми като скрито разпределение на печалбата.
4.Ако НАП не признаят паричните вноски по чл.134 ,ал.1 от ТЗ и приемат че това е заем между свързани лица , то подлежи ли дружеството на санкции за неначислени лихви.А какво се случва с физическото лице дало паричните средства?
rreni_lom93
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Авг 2020, 15:02

Re: Допълнителни парични вноски в ЕООД и връщането им

Мнениеот jhoro » 30 Авг 2020, 15:30

Здравейте!
Само един въпрос.
Какво представлява … „ОС на ЕООД”?

Може би, ще се сетите за другите отговори.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Допълнителни парични вноски в ЕООД и връщането им

Мнениеот rreni_lom93 » 30 Авг 2020, 18:22

" ОС " е общо събрание. Много е лесно да се направите на интересен без да давате мнение.И да ,отговорила съм си на всички въпроси , но не съм юрист и имам нужда от мнението на такъв,за да съм по-спокойна и сигурна утре като ми цъфнат от НАП-а и започнат и те да се правят на интересни
rreni_lom93
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Авг 2020, 15:02

Re: Допълнителни парични вноски в ЕООД и връщането им

Мнениеот jhoro » 30 Авг 2020, 18:55

rreni_lom93 написа:" ОС " е общо събрание. Много е лесно да се направите на интересен без да давате мнение.И да ,отговорила съм си на всички въпроси , но не съм юрист и имам нужда от мнението на такъв,за да съм по-спокойна и сигурна утре като ми цъфнат от НАП-а и започнат и те да се правят на интересни

Споко! Въпроса беше ... въвеждащ!

Като начало - неща си изясним понятията и „действащите лица“!
На „сцената“ има (поне) три субекта:
1. Юридическото лице ЕООД. Тоест „Дружество с ограничена отговорност“ на което, капиталът принадлежи на едно лице.
2. Собственика на дружеството - неперсонифициран субект.
3. Физическото лице, представляващо „Собственика на дружеството“.
Капитала на дружеството е част от общото имущество на същото.
В случая става дума за сделка (заем) между два отделни субекта - ФЛ (физическото лице, представляващо „Собственика на дружеството“) и самото дружество. Не се говори за „Увеличаването на капитала“!
Отворите на конкретните въпроси са:
1. Да. Това е между кредитора и кредитополучателя!
2. Принципно - да. Доколкото цялото „Общо събрание“ е един човек - изготвянето на този документ е формалност.
3. Не! Това си е вноска, по заема!
4. Без коментар!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Допълнителни парични вноски в ЕООД и връщането им

Мнениеот rreni_lom93 » 30 Авг 2020, 19:27

Благодаря!
rreni_lom93
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Авг 2020, 15:02


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron