начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Получаване на 30 000 евро от ЮАР

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Получаване на 30 000 евро от ЮАР

Мнениеот purelife100 » 28 Юни 2019, 15:40

Здравейте!

Човек за когото съм направила много иска да ми се отблагодари като ми прати 30000 евро от ЮАР. Трябва ли да декларирам тези средства и някъде да обясня защо ми се пращат?
purelife100
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юни 2019, 15:37

Re: Получаване на 30 000 евро от ЮАР

Мнениеот doondie » 07 Юли 2019, 17:15

Как ще се пращат парите? Ако е по банков път, може да се наложи да се представят документи за произхода на средствата с цел предотвратяване на прането на пари (да се подаде декларация за произход, тъй като сумата не е малка и идва от извън ЕИП). Не знам дали трябва да се декларират някъде, освен ако не се кандидатства за някаква социална помощ, за която спестяванията да са от значение.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Получаване на 30 000 евро от ЮАР

Мнениеот kociboss » 29 Сеп 2019, 22:02

Тъй като пишете в раздел Данъчно право, предполагам Ви е минавал през акъла, че може при една внезапна проверка или донос да трябва да обясните кой и защо Ви ги изпраща. Ако е Български гражданин, ще трябва да докаже, че ги има легално.

Прочетете раздел 3 на ЗМДТ. Трябва да се облагат всички дарения които не са от роднини по права линия (майка, баща и деца) и трябва да имате задължително договор който да удостовери получаването. Нямате задължение да декларирате в ГДД даренията, но е препоръчително.

Най-чистия начин (малко по - скъп обаче) е на няколко транша чрез паричен превод Western Union/Moneygram :)
kociboss
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 02 Окт 2017, 14:50
Местоположение: София


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron