начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Данък за Недвижим имот и Битови отпадъци - Давност ?

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Данък за Недвижим имот и Битови отпадъци - Давност ?

Мнениеот balin » 17 Окт 2018, 19:52

Здравейте, имам един фирмен имот който съм продал преди повече от 7 г. и днес получих мейл от НАП, че имам задължения за този имот от 2010 г. за данък недвижим имот и битови отпадъци ! Тези задължения са от преди 8 г. и бих искал да попитам не би ли трябвало да са изтекли по давност и каква молба трябва да подам в НАП за да бъдат изчистени по давност и да не бъдат повече търсени от мен ? Благодаря
balin
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Яну 2012, 13:38

Re: Данък за Недвижим имот и Битови отпадъци - Давност ?

Мнениеот teogeo » 19 Окт 2018, 15:11

balin написа:Здравейте, имам един фирмен имот който съм продал преди повече от 7 г. и днес получих мейл от НАП, че имам задължения за този имот от 2010 г. за данък недвижим имот и битови отпадъци ! Тези задължения са от преди 8 г. и бих искал да попитам не би ли трябвало да са изтекли по давност и каква молба трябва да подам в НАП за да бъдат изчистени по давност и да не бъдат повече търсени от мен ? Благодаря


Да, би трябвало. Давността е 5+1 години. Молба в свободен текст да се отпишат погасените по давност
задълженията от партидата Ви. Пуснете я до Общината, отдел МДТ.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Данък за Недвижим имот и Битови отпадъци - Давност ?

Мнениеот balin » 22 Окт 2018, 10:58

Благодаря, но няма ли някакъв готов образец били бланка за подаване на тази молба ?
balin
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Яну 2012, 13:38

Re: Данък за Недвижим имот и Битови отпадъци - Давност ?

Мнениеот borovinka » 18 Дек 2018, 13:42

Няма. Пишеш молба в свободен текст и прилагаш копие от нотариалния акт, от който е видно кога си продал имота.
След това закриват партидата и ти отписват задълженията.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron