начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Годишна данъчна декларация на самоосигуряващо се лице

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Годишна данъчна декларация на самоосигуряващо се лице

Мнениеот dobri_chervenkov » 03 Фев 2018, 20:35

Здравейте!

Аз съм самоосигуряващо се лице и съм вписан в агенцията по вписванията като свободна професия. През април 2017 си подадох декларация, че започвам дейност като свободна професия и от тогава до сега си се самоосигурявам. За цялата 2017 година нямам никакви приходи от дейността (бизнесът, който исках да стартирам се отложи, но така или иначе реших да си плащам осигуровките, за да ми се трупа осигурителен стаж за това време).

Въпросът ми е при това положение трябва ли да подавам Годишна данъчна декларация по чл.50 от ЗДДФЛ и ако да - кои нейни части трябва да попълня и как точно при положение, че нямам доход за периода. Някакви други документи трябва ли да прикачам към тази декларация?

Също така освен данъчната декларация трябва ли да подавам някакви други документи свързани с това, че съм самоосигуряващо се лице - свободна професия? Четох нещо за някакъв Отчет за дейността?

Благодаря ви предварително!
dobri_chervenkov
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Окт 2015, 15:04

Re: Годишна данъчна декларация на самоосигуряващо се лице

Мнениеот katerinakuch » 04 Фев 2018, 01:47

При така описаната дейност спокойно можете да подадете данъчна декларация без приложения.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Годишна данъчна декларация на самоосигуряващо се лице

Мнениеот jhoro » 05 Фев 2018, 20:06

Ще подадете нулева декларация - с нули във всички полета. Естествено - без приложения!

Относно „Отчет за дейността“
На ред 17 в Част ІІІ се посочва входящият номер на годишния отчет за дейността. Този ред се попълва само от лица, извършващи стопанска дейност като търговци по смисъла на Търговския закон, включително еднолични търговци, както и от физически лица – регистрирани като земеделски стопани в случаите по чл. 29а от ЗДДФЛ. „Годишен отчет за дейността” е отчетът по чл. 20, ал. 4 от Закона за статистиката.
Внимание! Годишен отчет за дейността не подават лицата, за които са изпълнени едновременно следните условия:
• не са извършвали дейност през данъчната година;
• не са отчели за данъчната година приходи или разходи съгласно счетоводното законодателство.
от Указанията за попълване на Годишна данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Годишна данъчна декларация на самоосигуряващо се лице

Мнениеот tochotocho » 06 Фев 2018, 14:10

Дрън! Съгласно счетоводното законодателство !!! Е това е ДРЪН. А защо не и " съгласно Европейското счетоводно законодателснво, подписаните норми , правила по този въпрос от българска страна, съответно нормите на членство в НАТО и други контрагенти и т.н. Иди се оправяй. Пешо,като те питат конкретно - отговори конкретно, а не ала-бала. И аз ще ти кажа виж чл. 68 от Закона за Европейско финансиране, икономии и т.н. Виж ЗАКОНА!!!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron