начало
ВСС няма правила за отстояване на независимостта на съда, но работи по такива ВСС няма правила за отстояване на независимостта на съда, но работи по такива

Декларация по чл. 14 ЗМДТ жилище

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Декларация по чл. 14 ЗМДТ жилище

Мнениеот azalia_me » 29 Мар 2017, 19:02

Здравейте
Моля за помощ :(

В декларацията трябва да попълня РЗП на апартамента, който купих. Това същото ли е като ЗП? Защото в нотариалния ми акт пише застроена площ. (четох из нета ми стана ясно че не е същото, но какво трябва да се пише в декларацията, ако трябва да пиша РЗП как да го изчисля? защото в нот. акт пише ЗП :(

Купувам апартамент ведно към него склад.
Складът как се пише в декларацията:
- отделен обект или
- е част (мазе) от апартамента

Отделно трябва и РЗП на склада да пиша, а той е на подземен етаж ... та как така ще има РЗП (четох четох и разбрах че РЗП имат наземните и надземните части на сградата)

И за земята .. ох
в т. 7.3 трябва да пиша "кв.м, УПИ, парцел, в т.ч. застроена площ" от земята ... В нот. акт пише колко процента от земята притежавам, как да ги сметна в кв. метри? и какво значи застроена площ от земята? аз притежавам еди колко си процента от поземления имот (пише в нот. акт) - нищо не пише за застроена площ от земята :(

Година на построяване равно ли е на година на взимане на акт 16?

Помощ, моля
azalia_me
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Дек 2016, 12:26

Re: Декларация по чл. 14 ЗМДТ жилище

Мнениеот thebeast » 30 Мар 2017, 23:47

-Ако е на един етаж апартамента - РЗП = ЗП;
-склада си е чисто мазе, неговата площ пишете за РЗП;
-пишете цялата площ на земята - целия УПИ, а ЗП - общата ЗП на цялата сграда;
-притежавани идеални части от земята - колкото ги пише;
-годината на построяване може да съвпада с годината на получаване на разрешение за ползване, а може и да не съвпада.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 446
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Декларация по чл. 14 ЗМДТ жилище

Мнениеот orhideq21 » 12 Апр 2017, 10:38

защо да пише цялата площ на УПИ? те искат да видят неговата част
orhideq21
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 21 Авг 2012, 10:58


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron