начало

Срокът за повишаване по вече приключен конкурс да започва да тече от решението на ВСС Срокът за повишаване по вече приключен конкурс да започва да тече от решението на ВСС

Публикуване на е-книга в Амазон

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Публикуване на е-книга в Амазон

Мнениеот yivsa » 19 Мар 2017, 15:00

Здравейте, възнамерявам да публикувам електронна книга в Амазон, но преди това бих искала да знам какво трябва да предприема в България, за да бъде всичко легално.

Трябва ли да регистрирам ЕООД или ЕТ? Необходимо ли е да уведомявам работодателя ми, с който имам трудов договор - книгата няма нищо общо с работата ми? И най-вече какви данъци ще дължа?

Въобще какви стъпки трябва да предприема, така че приходите от авторски и лицензионни възнаграждения, които ще получа от Амазон да бъдат легални?
yivsa
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Мар 2017, 14:49

Re: Публикуване на е-книга в Амазон

Мнениеот teogeo » 20 Мар 2017, 00:34

yivsa написа:Здравейте, възнамерявам да публикувам електронна книга в Амазон, но преди това бих искала да знам какво трябва да предприема в България, за да бъде всичко легално.

Трябва ли да регистрирам ЕООД или ЕТ? Необходимо ли е да уведомявам работодателя ми, с който имам трудов договор - книгата няма нищо общо с работата ми? И най-вече какви данъци ще дължа?

Въобще какви стъпки трябва да предприема, така че приходите от авторски и лицензионни възнаграждения, които ще получа от Амазон да бъдат легални?


Декларирате си ги в НАП с декларацията по чл. 50 от ЗДДФЛ (и съответно тримесечните по чл. 55 от ЗДДФЛ) и това е - доходи от извънтрудови правоотношения. Махате 40% НПР (нормативно признати разходи) от придобития доход, преди да ги обложите с 10% данък. Върху авторските възнаграждения осигуровки не се внасят, само данъци. Това е.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1385
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28
Местоположение: Lovech,Ruse,Sevlievo


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron