начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Деклариране на доходи от чужбина

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот aliensa » 18 Фев 2016, 13:46

Здравейте ,
Искам да попитам понеже тази година ще работя като freelance програмист и дизайнер за USA и ще получавам пари от различни фирми и частни лица в пейпал сметката ми . През това време съм си на трудов договор към българска фирма за която също работя .Сумите които ще получавам от USA могат да надвишават и 2000-3000 долара на месец . Ще ги превеждам от пейпал сметката ми в разплащателната ми сметка в банката в България . Интересува ме понеже някои хора ми казаха ,че не е нужно да ги декларирам тези пари защото при превода от пейпал към българската ми сметка се удържали данъците . Моля ако някой може да ми разясни каква е процедурата много ще съм му благодарен

Благодаря предварително !
aliensa
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:37

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот ivanov_p » 18 Фев 2016, 18:33

Декларирай!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот aliensa » 18 Фев 2016, 18:46

доходите в пейпал сметката ли трябва да декларирам или самите преводи сле дтова в българската сметка ?
това всеки месец трябва да го правя или края на годината ?
aliensa
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:37

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот teogeo » 18 Фев 2016, 19:05

aliensa написа:доходите в пейпал сметката ли трябва да декларирам или самите преводи сле дтова в българската сметка ?
това всеки месец трябва да го правя или края на годината ?


Понеже работодателят по т.нар. "граждански договор" е в чужбина, за да не стават прекалено сложни нещата - регистрираш се като самоосигуряващо се лице - упражняващо свободна професия.

Плащат се и осигуровки, и данъци върху сумите, които получаваш от чужбина.

Нещата не са никак прости, за да се обяснят на един дъх. Иди при счетоводител (или някой специалист по данъчно-осигурително) и ще те преведе през процедурата.

Доходите в пейпал сметката няма как да ти ги хванат. Постъпят ли сумите в българската ти сметка - въпрос на време и на късмет е дали и кога ще си размените някои въпроси и отговори с данъчните.

P.S. Съвет за половин милион долара - никога не приемай съвети от някого, освен ако имаш възможността после да го държиш изцяло отговорен за последствията от тези съвети.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот aliensa » 18 Фев 2016, 19:15

и пак неразбрах кое трябва да декларирам , парите които ще ми постъпват от пейпал в дебитнат акарта или парите от сметката в пейпал .. ??
aliensa
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:37

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот jimi66 » 18 Фев 2016, 19:55

Парите от сметката в пейпал, ако искаш да е всичко точно и изрядно.
jimi66
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 27 Дек 2012, 12:25

Re: Деклариране на доходи от чужбина

Мнениеот aliensa » 18 Фев 2016, 20:13

благодаря за мненията !
aliensa
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:37


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron