начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Необявен автомобил в общината

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Необявен автомобил в общината

Мнениеот bubuxlapeto » 27 Ное 2015, 10:13

Здравейте , моля за малко съдействие .
През 05.2012 г. закупих автомобил ,който не е регистриран в общината до ден днешен , съответно не са плащани и данъци . Към момента имам клиент ,който иска да я купи , но не знам дали се налага да я обявя в общината , дали ако я продам ,няма след време по някакъв начин да ми бъдат потърсени тези задължения?
За протокола имам познат ,който ще прехвърли колата без платени данъци .

Моля за отговор - спешно ми е !
bubuxlapeto
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Яну 2015, 12:59

Re: Необявен автомобил в общината

Мнениеот bobi9 » 27 Ное 2015, 11:47

Ако ви изтече давността - не! Но ако ви надушат преди това... ще трябва.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Необявен автомобил в общината

Мнениеот drag1965 » 01 Дек 2015, 15:27

1.Много е възможно нотариусът да Ви поиска документ за платени данъци.
2.Изтекла е давността за налагане на глобата, но при деклариране на автомобила ще Ви начислят данъци от момента на закупуването му.
drag1965
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Фев 2015, 19:26

Re: Необявен автомобил в общината

Мнениеот bludniq_sin » 01 Дек 2015, 16:36

drag1965
Направо си е задължително да му поиска документ за платен данък, а и тоя купувач се чудя дали няма сам да се сети да го поиска :) освен ако не възнамерява и той да клинчи от данъци. То странно как и технически преглед е минавал (а дали?)
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Необявен автомобил в общината

Мнениеот kozelet » 16 Фев 2016, 16:44

За нотариуса не знам, май нямат никакво задължение да искат документ за данък, просто трябва заверка на подписа, иначе всички твърдения в покупко/продажбата са си отговорност на подписалия, не на нотариуса. Най-вероятно "познатия" нотариус ще му направи "услуга", която всъщност не е никаква услуга, но пък най-вероятно ще се дават едни пари под масата за действие, което въобще не е прерогатив на нотариуса, само дето човека ще се чувства добре, че пак е "прецакал системата", нищо че в цялата работа само той е прецакания. :lol: Нотариус може да ти даде нотариална заверка на подпис на всякакъв документ, включително и декларация, че си президент на Щатите.

Виж за преиздаване на талон в КАТ ще го искат този данък, и там не знам купувача как ще се оправи. А ако не мине регистрацията в КАТ до две седмици си има допълнителни глобички. Пък после купувача като му направят проблем и ако не е добронамерен, за да се отърве от отговорност може айде в прокуратурата и айде едно НОХД за документна измама срещу продавача, и после присъди и т.н. Нотариуса никой няма да го търси, той е удостоверил подпис. Не че е вероятно купувача да е чак толкова изкрейзил, ама струва ли си човек да си слага главата в торбата с документна измама за нещо такова?
kozelet
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 20 Окт 2015, 11:09


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта


cron