начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Данъчна Ревизия

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Данъчна Ревизия

Мнениеот danio2k » 23 Май 2014, 18:51

Ще представя на вашето внимание детайли по данъчната ревизия ,която тече срещу мен от септември миналата година ,след приключилата проверка ,през декември 2013 г.имам констатирани отрицателни парични потоци-
2007 -50000 лв 2008 -90000 лв 2010 -12000 лв 2011- 17000 лв ,2012г- 26000лв.
големите парични потоци през 2008 г. се дължат на изтеглен кредит от ООД ми същата година 70000 лв. и опукани от мен като физически разходи,осчетоводени като направени парични вноски през 2006,2007 г. около 42000 лв в ООД за покриване на парични потоци,другата част от кредита не мога да я докажа,
Паричният поток през 2007 г. съм покрил с 50000 лв .предоставени от вуйчо ми ,през 2006 г.той тегли кредит ипредоставя на мен сумата ,естествено не ми го признават ,но аз изплащам кредита вижда се от банкови документи ,показал съм че баща ме ми е дал 50000 лв. съответно 30000 лв. преди 2007 г. от когато е ревизията и другите през годините,признават общо 25000 лв .но имам обявен заем към него в данъчната ми декларация през 2009 лв. за 30000 лв.
През 2010 г.посочвам 31000 лв предоставени от сестра ми след продажба от нея апартамент ,предоставил съм договор между мен и нея,не съм предоставил разписка по настояване на адвокатката ми,и данъчните подчертават тази липса на разписка и пак го отхвърлят при проверката ?
Общо взето нищо положително ,същевременно ми направиха пълна ревизия на ЕООД ме с което работя от 2009 г .и ревизията приключи на 0 ,без никакви констатации ,правят я едни и същи ревизори .
По време на ревизията на мое име имам 3 товарни буса и една лека кола ,семейно ипотекирано жилище и дарена от вуйчо ми голяма къща срещу право с доживотно ползване от негова страна,и ипотека на негово име плащана от мен,въпросът ми е тази къща ще бъде ли запорирана и дали към днешна дата мога да продам бусовете и колата си и дали тези сделки няма да бъдат обявени за нищожни ,или да ги прехвърля на името на ЕООД ми ...
В момента ревизията ми е спряна за 3 месеца поради предоставен болничен лист от проверяващата .
danio2k
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Май 2014, 17:52

Re: Данъчна Ревизия

Мнениеот borovinka » 26 Май 2014, 11:07

Kъщето е ваша лична собственост като физическо лице, а не е апортирано в капитала на фирмата ЕООД, нали? Едноличният собственик отговаря до размера на капитала. Запор/възбрана за задълженията на дружеството може да се правят само върху вещи и имоти, собственост на самото дружество.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Данъчна Ревизия

Мнениеот danio2k » 26 Май 2014, 19:30

При фирмата няма проблем ,ревизиите приключиха и нямам никакви начени ,проблемът ми е че ми правят ревизия като физическо лице ,и тук е казусът с къщата ...благодаря за вниманието
danio2k
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Май 2014, 17:52

Re: Данъчна Ревизия

Мнениеот rts » 28 Май 2014, 18:08

Обърнете се към адвокат.
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron