начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Detsko zdraze

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Detsko zdraze

Мнениеот Prof. Ass. M.Minkov » 25 Юли 2003, 19:56

Lekar sam, operiram deca. Vaprosat mi e triabva li roditelite da plastat za lechenieto na decata si v darjavno zdravno zavedenie, ako niama klinicna pateka ot zdravnata kasa za saotvetnoto zaboliavane. Oficialno plateno li e i detskoto zdraveopazvane u nas.
Prof. Ass. M.Minkov
 

Re: Detsko zdraze

Мнениеот indi_alex » 26 Юли 2003, 08:21

Заплащането на здравеопазването става под формата на осигурителни вноски. За малолетните и непълнолетни лица, тези вноски се плащат от родителите (удържат се от трудовото им възнаграждение, ако не получават такова ги заплаща държавата). По пътя на тази логика би трябвало здравното обслужване по отношение на децата да е безлпатно, но......
Не съм запознат в детайли със законодателството в областта, така че това мнение е по-скоро теоретично, но е добра отправна точка...
indi_alex
 

Re: Detsko zdraze

Мнениеот svp » 26 Юли 2003, 16:06

Ne bi sledvalo nito za deca, nito za vazrastni da se zapla6ta, nezavisimo dali ima klini4na pateka ili ne. Za6toto na tozi etap zdravnata kasa poema edna 4ast ot bolni4noto le4enie, finansira opredeleni zaboliavania, a bolnicite polu4avat subsidii i ot drugi izto4nici - republikanskia budjet, ob6tinskia. Tova e taka,kogato paciennta e hospitaliziran ot lekar, s napravlenie i e spazeno raioniraneto,koeto mejdu drugoto se govori, 4e 6te otpadne. Oba4e v smotanata ni darjava niama dostata4no pari za zdraveopazvane i horata sa prinudeni da si zapla6tat le4enieto. Pacienta sledva da zapla6ta edinstveno,kogato sam se e obarnal kam bolnicata i to po ceni,opredeleni v edna naredba, no po princip bolnicata ima pravo da formira i tia ceni.Ako uto4nite niakoi podrobnosti okolo zaboliavaneto i miastotot na le4enie,moje i de raziskva o6te po vaprosa.
svp
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron