начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Прекратяване на Дружество по ЗЗД

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прекратяване на Дружество по ЗЗД

Мнениеот mladen5radev » 07 Фев 2014, 19:37

Привет на всички, имам следния казус, за който моля мнения и съвети. Казуса е около Дружеството по ЗЗД чл.357,
През 2008г, аз и моя брат /покойник вече/ основахме дружество по ззд, без особени клаузи и изисквани, използвахме услуга на адвокат. Брат ми се занимаваше с дружеството, аз бях само формален съдружник, само дадох подпис, не съм внасял пари не съм получавал пари,. Дружеството се занимаваше с една механа, ,
През 2010, брат ми умря, но предходната година не беше приключена /брат ми по болници, а аз не съм в БГ./много от документите, са били загубени, и унищожени от наемодателя на механата. Аз в последствие разбрах за тези проблеми .
Това е казуса, да допълня аз съм не семеен, а покойния ми брат има 3 деца, на 23 /не поддържаме контакт с него с майка си и втория си баща е работят в Канада/ и две деца на ,16,15, г,
Та моите въпрос си са:
-към кой да се обърна да прекратя дружеството , защото единия съдружник е починал,/ виж чл.363-в/, кой е компетентния орган да прекрати това Дружество?
-как ще се прекръсти дружеството като единия наследник на брат ми е в неизвестност /няма адрес за кореспонденция/, не може да се иска разрешението на единия наследник
-как да оправя задълженията към нап, с какви документи /аз няма почти никакви/
-кой ще плаща дълговете на дружеството, само аз / не сам вземал нищо от печалбата/ или аз и наследниците на брат ми/ а двете деца са непълнолетни/
-какво декларации да подам за дружеството/нулева, за 2014г
- изгодно ли е да се чака погасителната давността./съвет на юрист/
Това са моите питания към казуса, благодаря за съветите, за да знам към кого да се насоча / разбира се с квалифициран адвокат/.
-
mladen5radev
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2013, 13:46

Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron