начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Неверни данни по чл.14 от ЗМДТ

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неверни данни по чл.14 от ЗМДТ

Мнениеот denipavq » 02 Мар 2013, 04:09

Здравейте,

Изправена съм пред проблем за който не мога да намеря решение. След влизане в сила на кадастралната карта реших да проверя декларираните данни за наследствен ПИ попадащ в строителните граници на града където има одобрен ПУП. При проверката установих, че декларираният кадастрален номер и номерът по новоприетата кадастрална карта не съвпадат. Подадох данъчна декларация вписвайки вече новият кадастрален идентификатор, съставен от ЕКАТТЕ.РАЙОН.НОМЕР на имот.

След време реших да проверя данните дали са коригирани и си извадих копие от данъчната декларация като установих нови грешки, но не допуснати от мен. Вместо данните от скицата която съм представила в полето за попълване на служебна информацип е вписан съвсем различен ЕККАТТЕ от този в който е в скицата от СГКК. Освен това не е нанесен планоснимачен номер по кадастрална карта, въпреки че в скицата е изрично посочен.
Получих и удостоверение за декларирани данни в което изходящо от горното освен сумата за плащане, не съществуват никакви данни за имот. Липства пл. номет, адрес и тн. Меко казано се почувствах много огорчена от факта, че явно умишлено служителите не желаят да декларират верните данни. Номерът на декларацията вписан в удостоверението и реалният номер върху данъчната декларация са съвсем различни.

Въпросът ми е как да процедирам? Не мога вечно до безкрай да подавам коригиращи декларации. Какъв е пътя за жалене, когата некомпетентността или нежеланието на конкретни служители ни пречат да декларираме истинските си имоти, въпреки че сме легитимни собственици признати от съдилища и нотариуси. Почти съм сигурна,че действията им са умишлени и се въртя в затворен кръг. Притеснявам се дали няма някаква много сериозна причина да дайстват така която да ме ощети и дори да загубя собствеността си.

Предварително благодаря за помощта
:(
denipavq
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Мар 2013, 03:47

Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron