начало
Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците

Molba za cuvet

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Molba za cuvet

Мнениеот Eli » 11 Яну 2002, 13:48

Dobur den uvazhaemi gospoda / dami, Bulgarka sum, zhiveeshta i raboteshta v chuzhbina ot 20 godini. Imam dvoino podanstvo. Predi dve godini maika mi pochina i nasledih idealni chasti ot magazini koito se davat pod naem, kakto i advokatka koiato gi upravliava. Imam nepriatnoto chuvctvo che ne zialata mi danuchna i nasledstvena dokumentazia e v red, vupreki che advokatkata mi me uveriava che e. Tia ima generalno pulnomoshtno ot mene, kakto i ot drugite naslednizi, povecheto ot koito sa v chuzhbina, no niamame dogovor c neia. Tia si opredelia honorara i si go vsima. Kogato iskam informazia obiknovenno ne ia namiram. Kak moga da se usvedomia: Po koi paragrafi i zakoni sledva da plashtam danuzi ? Na red li sa nasledctvenite mi dokumenti ? Kakvi sa Priblizitelnite zeni za upravlenie na imoti i izgotviane na danuchni deklarazii C mnogo predvaritelni blagodarnosti Adresa mi Elisaveta.Berger@roche.com
Eli
 

RE: Molba za cuvet

Мнениеот Кларк Кент » 12 Яну 2002, 12:41

В писмото Ви няма достатъчно информация, поради което отговорът ми може да не е достатъчно изчерпателен.Данъците на физическите лица в Република България се заплащат възоснова на Закон за облагане данъците на физическите лица /ЗОДФЛ/ обнародван в Държавен вестник брой 118/97 год. с последно изменение в ДВ. бр.111/99 год. в чл.7 и 8 от Закона се прави разграничение между местни и чуждестранни физически лица. Възможно е с държавата, в която живеете, РБ да има спогодба за избягване на двойното данъчно облагане, поради което не е изключено да можете да заплащате данъци върху доходите от имотите, които получавате тук в страната, в която живеете.По този закон ще заплащате данъци само ако реализирате доходи от имотите си тук.За недвижимите имоти, данъци се заплащат възоснова на Закона за местните данъци и такси публикуван в ДВ бр.117/97 г. с последно изменение в ДВ бр.34/2000 г.Ще отнеме много място и време за да ви посоча точните членове от Законите, по които следва да стане това, а и информацията за вида на имотите и броя на съсобствениците, която е в писмото Ви не е достатъчна.По същият начин стоят нещата и с наследствените Ви документи. Вие не давате информация с какви документи разполагате в настоящият момент.Колкото до цени за изготвяне на данъчни декларации, горната услуга е безплатна във всяка данъчна служба.Ако се обърнете към адвокат, цената би била по договаряне.Относно цените за управление на имоти нямам представа, вероятно ще зависи от стойността на имота и извличаните от него доходи, като е нормално да се получават около 10 % от тази стойност, но наистина всичко зависи от договарянето.Ако нямате доверие в упълномощеният от Вас адвокат, можете да оттеглите пълномощното си, като ви препоръчвам да направите това под формата на нотариална покана и след това да упълномощите друг адвокат, който да защитава интересите Ви.Ако желаете по- конкретни сведения, дайте повече информация за местонахождението на имотите, броя и вида на наследниците и начина, по който се стопанисват имотите / отдадени ли са под наем или не/.
Кларк Кент
 

RE: RE: Molba za cuvet

Мнениеот Eli » 21 Яну 2002, 18:08

Uvajaemi G-n Kent, blagodaria vi mnogo za otgovora, koito vupreki malkoto informazia ot moia strana e mnogo zadovoliavasht. Moga li da vi pisha lichno? Ne bix iskala da publikuvam poveche informazia. C mnogo blagodarnost Eli
Eli
 

RE: RE: RE: Molba za cuvet

Мнениеот Кларк Кент » 22 Яну 2002, 00:26

Разбира се. e-meil gospodinov@lex.bg , но имайте предвид, че данъчното право не е сред силните ми страни. Ще се опитам да Ви помогна, доколкото е по силите ми и откровенно ще ви пиша какво не знам.
Кларк Кент
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron