начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Регистрация на жилище като второ...

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Регистрация на жилище като второ...

Мнениеот babi4ka » 14 Авг 2012, 10:51

Не можах да разбера дали успях да изпратя запитването си, ето защо моля да бъда извинена, ако го повтарям. Общо взето въпросът ми е: След като през 2008 г. закупих жилище и подадох декларация в Местни данъци и такси, община Русе и служителката там ми каза да го пиша като второ. На следващата година, обаче, синът ми отиде да живее там. и жилището се явява единствено за него. В момента аз живея в друго, което след смъртта на родителите ми - 2011 г. вече е моя собственост. Въпросното жилище е голямо и в центъра и като второ данъка му е изчислен на 210 лв. Мога ли да пусна нова декларация, в която да посоча, че жилището е единствено за сина ми? Моля, помогнете ми, за което ви благодаря предварително. :?:
babi4ka
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 18 Мар 2009, 18:12

Re: Регистрация на жилище като второ...

Мнениеот thebeast » 06 Яну 2013, 10:59

Няма как един човек да има две основни жилища. Сина Ви може да живее в жилището сам, но не е собственик. Като искате, дарете му жилището с нотариално заверен договор (нотариален акт) и той да си го декларира като основно. Би следвало адреса на декларираното основно жилище да съвпада с настоящия адрес на декларатора-собственик.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 483
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron