начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

poveche ot 183 dena v godinata v cujbina

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


poveche ot 183 dena v godinata v cujbina

Мнениеот Bimbo » 14 Яну 2004, 02:10

Zdravejte,
Moje bi tuk ne e naj podhodiashtoto miasto no ne znam na koe drugo miasto da popitam. Vuprosut mi e slednijat:
Bulgarski grajdanin kojto raboti v cujbina za povece ot 183 dena v godinata dlujen li e da podava danucna deklaracija za dohodite si v BG pri polojenie ce e registriran v cujdata durjava i raboti tam? Zadavam tozi vupros zashtoto poveceto hora koito sum zapital mi davat razlicni otgovori. Mnogo mi se iska pone trima ot vas da sa na edno i sushto mnenie.
Blagodaria vi prevaritelno i vi jelaja priaten den.
Bimbo
 

Re: poveche ot 183 dena v godinata v cujbina

Мнениеот Vese* » 14 Яну 2004, 19:19

ami spored men deklaraciq trqbva da se podade, no s mnogo dyrjavi Bylgariq ima skliucheni spogodbi za izbqgvane na dvoinoto danychno oblagane (s okolo 50 dyrjavi do momenta) i v zavisimost ot metoda, izbran za izbqgvane na dvoinoto danychno oblagane - sym pochti sigurna, che nqma da se naloji da se plashtat danyci v Bylgariq, ako liceto, prebivavashto v chujbina si gi plashta tam.
Vese*
 

Re: poveche ot 183 dena v godinata v cujbina

Мнениеот Bimbo » 14 Яну 2004, 20:43

Zdravejte,
Blagodaria za otgovora, no kakvo shte kajete za slednija primer:
Covek sus zelena karta v USA e sus sushtija statut kato drug kojto raboti v druga durjava. Znaci li ce coveka ot USA triabva vsiaka godina da podava dan. deklaracija v BG?
Bimbo
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron