начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Пенсионен казус...за мен, а за Вас

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пенсионен казус...за мен, а за Вас

Мнениеот Гриша Богданов » 05 Ное 2003, 15:06

Имам ли ПРАВО на пенсия по чл.6 (в сила до 31.12.2003) от отменения ЗП, при наличие на 15 г. и 2 м. действително прослужени към 27.11.2003 г. и закупен осигурителен стаж (висше образование) -3 г., който събран с 2 г. наборна в. сл. е 5 г. трета категория, или общо трудовият ми стаж възлиза на 20 г. и 2 м.( в изискването на чл.6 е точно толкова и няма условие за приравнен стаж, такова има и то мъгляво в подзаконов акт - ППЗП - чл.37 и 38)?
Получих противоречиви отговори от различни инстанции, а Решение на ВАС от 2001 г. присъжда на колега с идентичен случай в негова полза, за което от НОИ ми отговориха, че е "... според човека по изключение..."????????
Гриша Богданов
 

Re: Пенсионен казус...за мен, а за Вас

Мнениеот idea_jota » 24 Дек 2003, 12:27

трябва да имаш 20 г. приравнени първа категория
idea_jota
 

Re: Пенсионен казус...за мен, а за Вас

Мнениеот grisha » 08 Яну 2004, 17:05

Zakona kazwa - 20, ot koito 2/3 deistwitelno proslujeni, a pyk podzakonowite aktowe ne mogat da tylkuwat zakona protiwore4eiki mu(spored men), a spored was?
grisha
 

Re: Пенсионен казус...за мен, а за Вас

Мнениеот idea_jota » 09 Яну 2004, 13:04

griha, не смесвай текстовете на член 69 от КСО и член 6 от ЗП (отм.). Нали си наясно че след 01.01 2004. г. си говорим празни приказки. Даже и да си бе платил 5 г. следване (което си могъл да направиш но не си го направил, защото са те метнали в НОИ) пак не ти стигат 8 месеца.
idea_jota
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron