начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Help!

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Help!

Мнениеот Di77 » 12 Сеп 2005, 12:06

Проблемът ми е следния:преди няколко години внесохме от чужбина на името на баща ми, който е инвалид лек автомобил. Знам, че до три години не можем да продадем колата без да заплатим митото, но след това няма пречка.Но баща ми почина на втората година след вноса на колата и аз не знаех, че трябва да платя митото и то в пълен размер. Преди една седмица продадох колата и нотариуса който изповяда сделката ми искаше само удостоверение за наследници, гражданска отговорност и платен пътен данък.Аз отидох в данъчната служба и платих данък за 4 години в едно с лихвата за този период, тъй като тази кола изобщо не съм я декларирал и не фигурира като инвалидна.Продадох колата, но новите собственици имат проблем в КАТ и не искат да им издадат нов талон, тъй като не било платено митото.Те ме заплашват ежедневно и искат да ме съдят за документно престъпление-т.е. декларацията, която попълних при нотариуса, но аз наистина не съм знаел че трябва да заплатя това мито.Кажете ми моля ви могат ли да ме осъдят новите собственици и какво да направя?
Di77
 

Help!

Мнениеот Di77 » 12 Сеп 2005, 13:34

нямя ли кой да ми отговори
Di77
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron