начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Преклузивност на жалба

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Преклузивност на жалба

Мнениеот ivansky » 22 Яну 2022, 12:02

Здравейте,
Не съм юрист за това моля за съдействие, когато според закона е обявено 3 дневен срок за подаване на жалба и ако третия ден се пада през уикенда, можели да се приеме, че в първия работен ден Понеделник може да се подаде жалбата? Жалбата се отнася за Чл. 256 ал. 1 от ДОПК.

Чл. 256. (1) Извършената продажба чрез търг може да бъде обжалвана в 3-дневен срок от обявяването на резултатите от участник в търга, който е предложил по-висока цена от обявения за купувач, когато обявеният за купувач не е имал право да участва в търга и предложената от жалбоподателя цена е следваща цената на спечелилия.
ivansky
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Ное 2021, 14:57

Re: Преклузивност на жалба

Мнениеот nikodim77 » 22 Яну 2022, 13:30

Да. (чл. 60, ал. 6 от ГПК основано на § 2. от ДР на ДОПК)
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Преклузивност на жалба

Мнениеот ivansky » 22 Яну 2022, 15:56

nikodim77 написа:Да. (чл. 60, ал. 6 от ГПК основано на § 2. от ДР на ДОПК)

Благодаря, казаха ми, че в чл. 22 ДОПК е регламентирано.
Спрямо същия чл. 256 ал. 1 ако лицето подало жалбата не е с най-високата и последваща подред предложена сума и подаде жалба спира ли се производството по възлагане стрямо чл.256 ал3 от ДОПК?
ivansky
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Ное 2021, 14:57

Re: Преклузивност на жалба

Мнениеот Melly » 22 Яну 2022, 16:14

ivansky написа:
nikodim77 написа:Да. (чл. 60, ал. 6 от ГПК основано на § 2. от ДР на ДОПК)

Благодаря, казаха ми, че в чл. 22 ДОПК е регламентирано.
Спрямо същия чл. 256 ал. 1 ако лицето подало жалбата не е с най-високата и последваща подред предложена сума и подаде жалба спира ли се производството по възлагане стрямо чл.256 ал3 от ДОПК?


ivansky,
Не исках да се намесвам, но съм провокирана от второто ви питане.
Спазване на процесуалните срокове за упражняване правото ви на жалба е предпоставка същата да бъде разгледана по същество, НО, много по-важно е тя съдържателно да бъде оформена по начин такъв, че да постигнете желания резултат.
Практиката показва, че самоделно изготвената жалба в голям процент от случаите бива оставена без уважение като неоснователна.

Приемете написаното от мен като добронамерен съвет!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Преклузивност на жалба

Мнениеот ivansky » 22 Яну 2022, 19:39

Melly написа:
ivansky написа:
nikodim77 написа:Да. (чл. 60, ал. 6 от ГПК основано на § 2. от ДР на ДОПК)

Благодаря, казаха ми, че в чл. 22 ДОПК е регламентирано.
Спрямо същия чл. 256 ал. 1 ако лицето подало жалбата не е с най-високата и последваща подред предложена сума и подаде жалба спира ли се производството по възлагане стрямо чл.256 ал3 от ДОПК?


ivansky,
Не исках да се намесвам, но съм провокирана от второто ви питане.
Спазване на процесуалните срокове за упражняване правото ви на жалба е предпоставка същата да бъде разгледана по същество, НО, много по-важно е тя съдържателно да бъде оформена по начин такъв, че да постигнете желания резултат.
Практиката показва, че самоделно изготвената жалба в голям процент от случаите бива оставена без уважение като неоснователна.

Приемете написаното от мен като добронамерен съвет!

Ще трябва адвокат определено!
ivansky
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Ное 2021, 14:57


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron