начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Основание за неначисляване на ДДС

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Основание за неначисляване на ДДС

Мнениеот swenstyle » 10 Дек 2021, 19:38

Здравейте,

дано съм уцелил раздела на форума,

Аз съм ЮЛ регистривано по ЗДДС, трябва да издам фактура на СМДЛ (самостоятелна медико диагностична лаборатория) за проектантска услуга, до колкото ми обясни управителя те са освободени от ДДС.
и той твърди, че трябва да му издам фактура БЕЗ ддс.
Четейки ЗДДС, чл. 38, а съм в позицията на ЮЛ което извършва "доставката" - нали така?
обаче аз предоставям услуга, която НЕ попада в никоя от хипотезите за освобождаване от ДДС.

ако е обратния вариант - те ми предоставят услуга, те попадат в хипотезата на чл. 39 и няма да начислят ДДС.
swenstyle
Младши потребител
 
Мнения: 81
Регистриран на: 20 Окт 2015, 14:46

Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron