начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Питане за НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Питане за НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнениеот chippen » 18 Ное 2017, 20:18

Здравейте :roll:

Пиша по този въпрос тук понеже съм потърпевш. При мен дойде въпросната честитка за проверка на физ лице. :oops:
Случаят при мен е , че не е извършвана търговска дейност, а групови поръчки, които след това са изпращани при получателите. От групи в нета, вайбър или други поръчвахме чрез мен, защото имах познат в дадена компания в Англия и ми даваха добри отстъпки. В този случай компанията печелеше от това, че моя приятел след като ми дава добри отстъпки пък печели бонуси. Ние имахме добри цени за отстъпки на продуктите и купувахме.
При мен сумата е за 50 000+ като тук идва още една лошотия ЗДДС. Е има и такива наистина, които са извършвали търг. дейност. Като вариант аз имам регистрирана фирма точно затова и плащам като луд всеки месец законовите такси и т.н. , но говорим за 2016г.
И така изискват ми обяснения от къде какво що тази голяма сума. Към тях се предава информация, че са правени групови поръчки и после са разпращани по хората поръчали си ги в общите чатове групи и т.н. Нямам подадена никаква декларация на този етап тъй като ми е 50-50 тя. В момента имам изискани над 750 фактури от производителя от който закупувахме стоките и те не ги предоставят вече 3та седмица. Правят се, че не виждат емейлите, не си вдигат телефоните. Обещават утре ще са при вас всички и така ги няма. Имам доказателства също затова, че те се крият и не предоставят информацията изискана ми от мен, което пък е отвън всеки един закон. И от тук влизаме в един завързан казус. Те виждат НП , Аз доказвам, че НП са в следствие групови поръчки като предоставям фактури с платен ВАТ в страната. Има изискване към тях да ми дадат фактури и в момента на поръчката и сега и няма отг. Имам профил с всички поръчки, но това пък не се води за мен такова доказателство, защото няма да пише Invoice, което пък не е доказателство за нищо. Единствено за мен могат да видят банковите преводи към тях и така да видят сумата, пращана към Англия. Ако има разлика между преводите към УК и НП примерно 100 хил. преводи към тях и НП от ЕКОНТ 105 значи имам 5 хил печалба и на тях трябва да се плати данък. Досега не съм видял човек междудр. излезнал от такъв хаус. МНОГО съм за тези неща има хиляди бизнесмена в кавички, които работят така. МЕН лично това ме убива. Имам клиенти и ми казват еди кой си продава този продукт за 80 лв. ти за 100 лв . Аз обяснявам - тези 20 лв. разлика отиват в държавата под формата на ДДС а потребителя казва мен кво ме ..... за държавата ? ! Еми за какво говорим...........
Ще съм любопитен да чуя мнения подкрепени с факти.

Благодаря
:cry: :shock:
Аватар
chippen
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 07 Окт 2011, 16:36

Re: Питане за НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми.

Мнениеот kdkrastev1234 » 18 Ное 2017, 21:23

Въпросът ти е прекалено сериозен за форум. А правилният отговор и стратегия изискват задълбочено изследване на фактите. Рискуваш да получиш "съвет", който да те закопае.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Питане за НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми.

Мнениеот chippen » 19 Ное 2017, 13:04

Благодаря за съвета също. Поставения от мен въпрос е с цел да видим най добри мнения подкрепени със доказателства. За мен така най добре се разбира КОЙ какъв е, както е и при всички дадени стоки и т.н.

По принцип въпроса ми е нормален, защото от няколко год това стана редовна практика на господата от Н@п и така се опитват да се изкривят ръцете на хората. Голяма подигравка с народа е това. Всичко може да бъде оправено най-лесно като се добави данък към всяка пратка по куриерите и така най лесно няма да има този търговец онзи не е. Заради тази безизходица в която съм в момента казуса е наистина сложен от друга страна. Досега не съм видял човек, който да е излезнал от тази пумия.
Аватар
chippen
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 07 Окт 2011, 16:36

Re: Питане за НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми.

Мнениеот eurolinker » 22 Ное 2017, 17:35

chippen написа:Благодаря за съвета също. Поставения от мен въпрос е с цел да видим най добри мнения подкрепени със доказателства. За мен така най добре се разбира КОЙ какъв е, както е и при всички дадени стоки и т.н.

По принцип въпроса ми е нормален, защото от няколко год това стана редовна практика на господата от Н@п и така се опитват да се изкривят ръцете на хората. Голяма подигравка с народа е това. Всичко може да бъде оправено най-лесно като се добави данък към всяка пратка по куриерите и така най лесно няма да има този търговец онзи не е. Заради тази безизходица в която съм в момента казуса е наистина сложен от друга страна. Досега не съм видял човек, който да е излезнал от тази пумия.

Почвам отзад напред:
1. Пише се "пОмия".
2. Целта на поставения от теб въпрос е ясна на всеки прочел първите ти два поста - да се ориентираш в мътилката, в която усещаш, че си нагазил. Само че ти явно не усещаш цвета (кафяв) и миризмата й., Не, не е "пумия" нито "помия", друго е... Най-добри обяснения подкрепени с доказателства ще трябва скоро да даваш в ТД на НАП. Така че:
3. Прочети пак написаното от kdkrastev1234,

и потърси читав адвокат.
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Питане за НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми.

Мнениеот pitasht » 21 Дек 2017, 17:12

Макар и темата да е стара пиша все пак какво мисля аз.
Лично мнение не съм специалист ако се стигне до дело и съдът е справедлив и работи по закон и случаят който описвате успеете да го докажете точно по този начин НАП трябва да загубят защото реално сделки няма има само услуга да закупите една стока и да я предадете на друг човек.
Това може да се докаже точно с това че сте пазарували конкретни неща по поръчка на друг човек - това пак е мое мнение а не сте купували на случаен принцип и препродавали.
Ако от тази услуга сте спечелили примерно 5% от цената на стоката дължите само данък на тези пари- мое мнение.
Идеята на НАП е да заловят разни търговци на дребно авто морги и др. които не плащат данъци и като цяло смисълът е да се платят данъци на приходите, а не на оборота. Дори и търговците не ги карат да плащат на оборот.
Но ви трябва не само добър адвокат но и адвокат който ще проумее какво точно и как сте правили, понеже съм пазарувала така на мен ми е ясно но на мнозинството които не са ще са озадачени кой нормален купува и препродава за без печалба или за толкова ниска печалба. Може да споделите какво се случи.
:wink:
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1342
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта


cron