начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Адм. дело №2/2007 по описа на Лекс.бг

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Мнениеот system » 15 Юли 2008, 16:20

Аз няма да се подигравам, въпреки че Ви бях противник във виртуалния процес.
Все пак ... не че това е аргумент, но - Стефка Стоева, Елена Златинова, Таня Вачева - авторитетни имена във ВАС.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот kalahan2008 » 15 Юли 2008, 16:27

Може би ми трябва тълкуване на съдебното решение, защото...аз лично не разбирам логиката му :?
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот hasplu » 15 Юли 2008, 21:21

Направо ме е срам, че съм юрист! Това не е решение, а гъзоблизане!!! Пълно е с юридически абсурди, това ли е всъщност лицето на Върховния АС? поръчковци и подлизурковци.....За разлика от тях поне АС-София поне имаха смелостта да застанат зад решението си с истински юридически аргументи....лекета....
Аватар
hasplu
Потребител
 
Мнения: 486
Регистриран на: 06 Фев 2002, 12:42

Мнениеот kalahan2008 » 15 Юли 2008, 22:54

Животът ме е научил на една важна максима - когато губиш, най-добре да си тръгнеш с достойно вдигната глава и...никога повече да не се връщаш. Негативните емоции са излишни - те не помагат с нищо никому.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот system » 16 Юли 2008, 23:00

Съжалявам, kalahan2008. Въпреки че във виртуалния процес бяхме противници, много ми се искаше да натриете носа на Столичния градски транспорт. Кажете "...... му" (с извинение пред модераторите) и приключете въпроса.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот kalahan2008 » 17 Юли 2008, 02:02

:?
Последна промяна kalahan2008 на 25 Авг 2008, 22:24, променена общо 1 път
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот stoyanova_lp » 18 Юли 2008, 11:43

Мили колеги,
Следях с интерес дискусията. Знаете, че решенията на ВАС и ВКС не следва да се обсъждат, а да се изпълняват, доколкото действат inter partes. Все пак ми се струва, че уважаемият колега KALAHAN направи едно добро шоу и даде страхотен урок на всички - изпълнителна и съдебна власт - всеки си знае защо. БРАВО! Дано да има повече такива като Вас колега! Защото илюзорното ни гражданско общество няма да се превърне във функциониращо никога, ако Ви няма Вас.
stoyanova_lp
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Фев 2004, 12:07

Мнениеот kalahan2008 » 19 Юли 2008, 11:30

:?
Последна промяна kalahan2008 на 25 Авг 2008, 22:24, променена общо 1 път
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот filomen » 27 Юли 2008, 09:44

kalahan написа:...

На .........2007г., около 17 часа, в гр. София, бях глобен неправомерно от контрольори на „СКГТ-София” ЕООД, докато пътувах с автобус №413, въпреки че бях с редовно перфориран билет. …….

Добре де аз ли съм тъп или съм много проз?При положение,че имаш билет,как са те глобили?А и не съм чел цялата жалба,щото ме заболя главата,а и се обзалагам,че и тея дето са я получили ги е заболяло главата:).
В крайна сметка при положение,че имаш редовен билет,защо не преби контролата?Или както е модерно да се саморазправи с тях,а пишеш некви жалби до арменския поп?
filomen
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Дек 2007, 12:05

Мнениеот kalahan2008 » 03 Сеп 2008, 08:40

Има нова Наредба, приета от СОС, в сила от 01.09.2008г.
http://www.sofiacouncil.bg/index.php?pa ... ance&id=96
голяма част от недомислиците са изчистени, напр. административно-наказателната отговорност на малолетните е премахната, но пък пише някаква нова глупост, че за тях отговаряли родителите им; билетът вече не е "писмен" договор, а само "договор", извънгабаритният багаж вече ще се установява не "на око", а с "измервателен уред" и т.н.;
но пак има доста недоразумения, напр. депутатите ще продължават да си се возят безплатно в транспорта, пътникът пак ще бъде "заставян" да слезе от превозното средство (а чл. 143 НК???), пътникът ще бъде задължаван да представя личната си карта на контрольорите (в противоречие със ЗБДС) и др.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Ако си купя чадър, той на продавача ли е?

Мнениеот lesnozapomnene » 11 Сеп 2008, 08:06

"Чл. 12. При пътуване с МГТ пътниците са длъжни:
2. Да предоставят превозния си документ на контролните органи за проверка, а пътуващите при преференциални условия да показват и личната си карта (личен паспорт);" -
като си купя билет нали той е моя собственост, как така ще ме задължават да предоставям собствеността си??
В предишната Наредба бе написано: "да показват".

Малко по-долу:

"5. При констатирано нарушение и отказ за заплащане на билет за таксуване на нередовен пътник да показват на контролните органи лична карта (личен паспорт)." - ами това е супер! - не уточняват колко време да показвам личната си карта - за време достатъчно да запишат данните или за време достатъчно да се уверят, че я имам.:))

Сега нещо интересно:

"чл.6
(2) Билетът е редовен превозен документ след:
- перфориране в превозното средство, веднага след качване, на най-близко разположените перфоратори; -пак са писали мн.ч. - т.е. за да е редовен билетът трябва да има поне две перфорации.
- перфориране и маркиране времето на качване при билет за двукратно пътуване (наземен транспорт и метро) – за 60 минути;

"VI. НЕРЕДОВНИ ПРЕВОЗНИ ДОКУМЕНТИ
Чл. 33. Превозни документи, които не съответстват на пътуването (валидностен период или маршрутна линия), преференциална именна карта на друго лице, билет с различна маркировка, талон от билет с талони за 5 или 10 пътувания без да бъде представен талон № 5 или съответно № 10, отсъствие на придружаващи документи или документ, нецитиран в настоящата Наредба, се считат за нередовни и притежателят им се санкционира по реда на раздел VIІ от Наредбата." -
тук е посочено, че само различната маркировка е нарушение, а не различна или липсваща перфорация!!! Според този текст ако си перфорирам билет с него мога да пътувам колкото си искам пъти докато не се заяде контрола за различна перфорация, а както се вижда, това не го прави нередовен превозен документ.

Още нещо интересно:
"II. ПРЕВОЗНИ ДОКУМЕНТИ. УСЛОВИЯ ЗА ПЪТУВАНЕ
Чл. 12. При пътуване с МГТ пътниците са длъжни:
1. Да притежават редовен превозен документ до слизането си на спирката;
2. Да предоставят превозния си документ на контролните органи за проверка, а пътуващите при преференциални условия да показват и личната си карта (личен паспорт);
3. Да се качват от първа врата когато закупуват билет за еднократно пътуване от водача или от билетния автомат.
4. Да се качват и слизат от превозните средства, когато същите са напълно спрели на установените спирки;
5. При констатирано нарушение и отказ за заплащане на билет за таксуване на нередовен пътник да показват на контролните органи лична карта (личен паспорт).

Чл. 13. В превозните средства на МГТ не се допускат за превоз:
1. Лица, които представляват опасност за сигурността на пътниците или реда в превозното средство;
2. Лица, които са под влияние на алкохол или друго упойващо вещество;
3. Лица в нехигиеничен вид и/или заразно болни;
4. Вещи, които могат да повредят или замърсят превозното средство;
5. Запалителни, избухливи, отровни вещества и други вещи и предмети, представляващи опасност за пътниците и персонала;
6. Предмети, превозът на които е забранен със закон;
7. Предмети, които поради своите размери и естество, създават неудобство за пътниците.
8. Живи животни и птици. Изключение се прави за полицейски кучета и кучета-водачи на слепи граждани, снабдени с намордник и къс повод и знак "червен кръст".
Чл. 14. На пътниците в превозните средства на МГТ се забранява:
1. Да стоят на стъпалата на превозните средства и да пречат на затварянето на вратите;
2. Да разговарят с водача или да отвличат вниманието му по друг начин по време на движение;
3. Да нарушават реда и спокойствието на останалите пътници;
4. Да замърсяват и повреждат превозните средства и апаратите за таксуване,"
5. С действията си да застрашават безопасността на движението и сигурността на останалите пътници;
6. Да извършват търговска, рекламна и религиозна дейност;
7. Да пушат и да консумират храни и алкохолни напитки в превозните средства и метростанциите;
8. Да преотстъпват превозния си документ на други лица."-
[i]ако приемем, че това редът в превозните средства се оказва, че за нарушаването му няма санкция - погледнете в раздела за контрол и санкции:

"Чл. 39. (1) За неспазване на реда в превозните средства, установен с настоящата Наредба, нарушителите заплащат на контролните органи билет за таксуване на нередовен пътник. Билетът се перфорира от контролния орган." -
ако не искаш да платиш билета за таксуване на нередовен пътник по нататък няма упомената санкция. А една забрана като не е придружена от санкция си е пожелание, май. :D

Не съм юрист, но силно се съмнявавам в компетентността на тези, които са тунинговали старите текстове.
А, да добавя: перфорирам си билетчето![/i] :D
lesnozapomnene
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Апр 2008, 12:30
Местоположение: София

Re: Адм. дело №2/2007 по описа на Лекс.бг

Мнениеот kalahan2008 » 21 Окт 2010, 20:25

Билетите от 1 лев за столичния градски транспорт – незаконни
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3344331
Хммм...
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Предишна

Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron