начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Имам предложение за нов закон за безработните

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Имам предложение за нов закон за безработните

Мнениеот ilen1971 » 26 Юли 2007, 22:11

В България има много "безработни".Имам предложение за нов закон за безработните.Всеки безработен по-вече от 18 месеца да плаща данък на държавата половин минимална заплата на месец..Тогава много безработни ще станат работни.Всеки 2-3 българин го мързи да работи.Много искам такъв закон да има.Така който иска ще работи и ще плаща осигуровки или който му стиска ще плаща половин минимална заплата на месец.Всеки има право на избор.Кой както му изнася.Иначе българина няма да се научи да работи.Какво е Вашето мнение?
ilen1971
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 19 Май 2006, 16:18

Мнениеот dinev » 26 Юли 2007, 22:31

Ако под "българи" визираш в частност ромското малцинство ( все още ), съм напълно съгласен. Това е пасмина, разчитаща на кражби, измами, и социални помощи, за да преживява. Но изобщо не мога да кажа, че Българина е мързелив. От друга страна, вменяването някому в задължение да плаща някаква сума, при условие, че няма доходи, е най - малкото абсурдно.
Blessings upon the throne of tyranny
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот ilen1971 » 26 Юли 2007, 22:42

Да, но който не работи той няма доходи.Имам представа как работят в чужбина няма нищо общо с нашата работа.
ilen1971
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 19 Май 2006, 16:18

Мнениеот plamena26 » 29 Юли 2007, 21:12

Да ромите наистина са мързеливи и пасмина живееща от престъпления.Но още по жалко е да гледам много млади българи -мъже и жени,които не работят чакащи за пари от родители,роднини- гастърбайтери и социални помощи.Освен данък за подобен род лентяи,може да се разшири и приложното поле на чл.329 от НК :)
plamena26
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 19 Ное 2006, 12:28
Местоположение: София

Мнениеот Logan » 05 Авг 2007, 01:58

Може би най-вече младите виждат колко е безмислено да работят в тази държава за жълти стотинки с които едвам преживяват и живеят с родителите си цял живот.Не всички като нас имат възможността да следват висше образование и да се опитат да направят нещо смислено с живота си и точно това безсилие обезсмисля живота им и ги затваря в тях самите.Или се отдават на пороци и свършват зле.Какви са възможностите пред обикновените хорица живеещи в малките и средноголемите провинциалните градчета или села?И да , не сме като на запад и няма да сме като тях, никога ,може би само по глупост се мъчим напоследък да достигнем определени нации да .Лайф стайла в БГ съкс. Дори и адвокатската професия ми се струва ,че не ни е много както трябва
Logan
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 20 Мар 2007, 17:52
Местоположение: Търговище


Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron