начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Имам предложение за нов закон за безработните

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Имам предложение за нов закон за безработните

Мнениеот ilen1971 » 26 Юли 2007, 22:11

В България има много "безработни".Имам предложение за нов закон за безработните.Всеки безработен по-вече от 18 месеца да плаща данък на държавата половин минимална заплата на месец..Тогава много безработни ще станат работни.Всеки 2-3 българин го мързи да работи.Много искам такъв закон да има.Така който иска ще работи и ще плаща осигуровки или който му стиска ще плаща половин минимална заплата на месец.Всеки има право на избор.Кой както му изнася.Иначе българина няма да се научи да работи.Какво е Вашето мнение?
ilen1971
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 19 Май 2006, 16:18

Мнениеот dinev » 26 Юли 2007, 22:31

Ако под "българи" визираш в частност ромското малцинство ( все още ), съм напълно съгласен. Това е пасмина, разчитаща на кражби, измами, и социални помощи, за да преживява. Но изобщо не мога да кажа, че Българина е мързелив. От друга страна, вменяването някому в задължение да плаща някаква сума, при условие, че няма доходи, е най - малкото абсурдно.
Blessings upon the throne of tyranny
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот ilen1971 » 26 Юли 2007, 22:42

Да, но който не работи той няма доходи.Имам представа как работят в чужбина няма нищо общо с нашата работа.
ilen1971
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 19 Май 2006, 16:18

Мнениеот plamena26 » 29 Юли 2007, 21:12

Да ромите наистина са мързеливи и пасмина живееща от престъпления.Но още по жалко е да гледам много млади българи -мъже и жени,които не работят чакащи за пари от родители,роднини- гастърбайтери и социални помощи.Освен данък за подобен род лентяи,може да се разшири и приложното поле на чл.329 от НК :)
plamena26
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 19 Ное 2006, 12:28
Местоположение: София

Мнениеот Logan » 05 Авг 2007, 01:58

Може би най-вече младите виждат колко е безмислено да работят в тази държава за жълти стотинки с които едвам преживяват и живеят с родителите си цял живот.Не всички като нас имат възможността да следват висше образование и да се опитат да направят нещо смислено с живота си и точно това безсилие обезсмисля живота им и ги затваря в тях самите.Или се отдават на пороци и свършват зле.Какви са възможностите пред обикновените хорица живеещи в малките и средноголемите провинциалните градчета или села?И да , не сме като на запад и няма да сме като тях, никога ,може би само по глупост се мъчим напоследък да достигнем определени нации да .Лайф стайла в БГ съкс. Дори и адвокатската професия ми се струва ,че не ни е много както трябва
Logan
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 20 Мар 2007, 17:52
Местоположение: Търговище


Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron