начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

НОХД № 1/07 по описа на ЛЕКС БГ

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Мнениеот uvella » 20 Юни 2007, 12:17

Има ли данни, от които може да се направи извод, колко време преди проверката са окачени? С оглед степентта им на изсъхване? Апропо намерено ли е в нивата някъде стърнището на канабиса


Нали на дъсодебното имаме назначена съдебно-ботаническа експертиза (наред с другите-вж горе). Хайде малко творчество - пуснете тези заключенийца. С удоволствие ще измисля, изготвя и приобща, пък и ВЛ ще разпитам и отговоря вместо него. Ама може ида се поизложиме. Който е попадал на нещо такова, нека го нагоди към казуса.

Участниците във виртуалния театър май пооредяха. Това дело като че ли зацикли. Дали състава да не излязе в платен годишен отпуск или да ме емне болест незнайна за неопределено време. :twisted:

Започва да ми звучИ така: ФАКТЪТ, ЧЕ НЯМА НИЩО ДОКАЗВА, ЧЕ ИМА НЕЩО. - от "Д-р Хаус"
Последна промяна uvella на 20 Юни 2007, 12:34, променена общо 1 път
"Говори кратко, искай малко, тръгни си бързо"
Петър І
uvella
Потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:31

Мнениеот uvella » 20 Юни 2007, 12:32

kursant_amvr, пусни и поисканите от прокурора експертизи-заключенията. Независимо, че съл имала доста дела по 354а, досега не съм попадала на ботаническа и биологична експертизи. Обвиненията са падали именно заради груби, неотстраними процесуални нарушения при събирането на доказателствения материал, липсата на поемни лица и все такива.

Идеята на andronika, че канабиса бил изгорял при пожар ми хареса. Значи, ако вече има ескпертизи, пускайте ги. Ако тепърва ще се назначават - какво ще изследват?

И още неюридичесдки идеи ми се въртят. Съставът сега се прехвърля в друга, реална зала, в ролята на защита. До после.
"Говори кратко, искай малко, тръгни си бързо"
Петър І
uvella
Потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:31

Мнениеот Clavdivs. » 20 Юни 2007, 12:40

uvella написа:Нали на дъсодебното имаме назначена съдебно-ботаническа експертиза (наред с другите-вж горе).


Назначената ботаническа експертиза не е изготвена /вж. по-горе/
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот Clavdivs. » 20 Юни 2007, 12:46

uvella написа:Идеята на andronika, че канабиса бил изгорял при пожар ми хареса.


Откъде го измислихте този пожар???
Андроника има предвид, че канабиса е унищожен преди приключване на наказателното производство... /чл.90-91 от ЗКНВП/ /надяваме се, че все пак има проби де :wink: /
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот todoran_do » 21 Юни 2007, 23:21

А НВ как е иззет от колибата, само с протокол за оглед на местопроизшествие, вчастта му за иззети предмети и вещи, с протокол за претърсване и изземване, с последващо одобрение от съда или с протокол за доброволно предаване :?: Между другото да спомена мисля че случаят ми е познат, и деянието е от октомври 2006 година, а не 2005 г.
todoran_do
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Юни 2007, 23:06

Мнениеот gradus » 22 Юни 2007, 04:07

ако разрешите ще внеса още малко пояснения фактическата обстановка на казуса. Случая е от октомври 2006г. Млкан няма родители, не е женен, ползва колибите си сам. Има изключителна физика и едва ли някой от селото би посмял да ползва колибата му без неговото разрешение. от злополуката е засегнат един или два пръста на ръката му е и не е настаняван в боница. Намерен е в центъра на селото около 10.30 часа сутринта и на въпроса има ли марихуана е отговорил, че има на колибата си на 5км. от селото и повежда полицаите на там :!: :!: . Няма път стига, се до там по козя пътека, няма от къде да се намерят поемни лица, които не са полицаи. Марихуаната е старателно закачена за изсушаване, около 80 кг., вече е изсъхнала. Селото от години е основен проиводител на марихуана и дори малките деца я познават. Тя е плевел и расте по улиците, в градините и на всякъде където има свободно пространство в селото на Милкан, и е с добро качество /там е рая :twisted: /. изготвена е физико химична ексепртиза, която доказва наличие на активно наркотично действещ компонент.
на защитника на Милкан пожелавам успех на изпитите за магистрати.
gradus
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Юни 2007, 03:10

Мнениеот dozn03 » 22 Юни 2007, 09:06

Аз не разбрах да имам защитник - поне никой не се нае с тази роля, но няма страшно - ще се боря сам, въпреки, че е трябвало да имам служебен задължително до 13.10.2006 г., с оглед предишното наказание по чл. 354а.
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот andronika » 22 Юни 2007, 09:09

До Градус!
Явно говорим за различни Милкановци :D . Въпреки, че доста от фактите съвпадат ... /я се издайте на лични кой сте :) / За това, че Милкан е бил в болница е представен документ от болничното заведение, копие от книжката, в която е отразено времето на престоя и проведеното лечение, както и болничните листове за временна нетрудоспособност. По времето на проверката Милкан е бил в болничен, но въпреки всичко е оказал съдействие на полицаите като ги е завел до въпросните колиби и дори е носил иззетия канабис /въпреки проблемите с ръката/. Да, Милкан има внушителна физика, но всички го описват като изключително благ и добронамерен човек /а не като бабаит-наркопласьор.
А случая действително е от 2006 - моя грешка.
А това, че селото е известно с функциите си на място за произвеждане на дрога според мен е изиграло лоша шега на Милкан - щом си от там, значи задължително се занимаваш с това!!!
Канабисът не произхожда от същата нива - донесен е от някъде и единствено мястото е използвано за неговото сушене. От разпита на свидетелите не можа да се установи преди колко време е поставен.
andronika
Потребител
 
Мнения: 316
Регистриран на: 18 Дек 2002, 14:00

Мнениеот andronika » 22 Юни 2007, 09:11

До дознател - Милкан:
Имате защитник, обаче същият незнайно защо не участва в дискусията. Май си мълчи някъде в залата тъй като вижда, че добре се справяте и без неговата подкрепа :D !
andronika
Потребител
 
Мнения: 316
Регистриран на: 18 Дек 2002, 14:00

Мнениеот andronika » 22 Юни 2007, 09:16

А и още - моят Милкан има майка, единствено баща му е починал през 2003 някъде.
Намерен е в центъра на селото около 10.30 часа сутринта - това КАТЕГОРИЧНО не отговаря на истината. Полицаите отиват в дома му на зазоряване /предполагам че е било около 6-7 часа сутринта/, вратата е отключена. Влизат един униформен + един цивилен и събуждат Милкан. Не проверяват къщата на Милкан /т.е. те са имали сигнал, че има канабис именно в колибите/, а не че Милкан се занимава с канабис.
andronika
Потребител
 
Мнения: 316
Регистриран на: 18 Дек 2002, 14:00

Мнениеот Clavdivs. » 22 Юни 2007, 13:18

gradus написа:Селото от години е основен проиводител на марихуана и дори малките деца я познават. Тя е плевел и расте по улиците, в градините и на всякъде където има свободно пространство в селото


Драгуш?
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот kursant_amvr » 22 Юни 2007, 15:57

Първо да се извиня за отсъствието ми, но... форсмажорни обстоятелства :)

Такааа.... гледам, няма никакви заключения по постановените от мен експертизи. Uvela ме подканя да дам аз заключения, но не е редно. Все пак аз съм в ролята на ПРОКУРОР и само мога да ги постановя. Ако има някой право да каже какви ще са заключенията на експертите това е andronika. Само дето тя побърза да изгори ВД-тата без да ме пита и без да съм постановявал такова нещо ! :D

Гледам явно се е появила и някаква обективна пречка да се изследва кръв и урина на Милкан за следи от НВ, макар никой да не е аргументирал подобна пречка. Да приемем ли, че тялотo на Милкан не пуска ни какпа кръв, ни капка урина, така както andronika упорито си трае за резултатите от тази екпертиза ???

Е, след като нямаме експертизи (освен тази която потвържавава, че изсушената тревна маса е канабис а не маруля), и след като дадохме ход на първото редовно СЗ, какво друго ми остава като прокурор, освен да задам следните въпроси на Милкан:

1. Виждал ли сте някога и знаете ли какво е канабис ? Разбирате ли какво означава думата наркотик ?
2. Кога за последен път сте посещавал колибите споменати в ОА ?
3. Кога за пръв път разбрахте, че във вашите колиби се намира тревна маса окачена за сушене ?
4. Защо сте казал пред полицейските органи, че цитирам "В дома си наркотици нямам, но в колибите ми има и то в големи количества" ?
5. Познавал ли сте някой от полицаите, преди да дойдат в дома Ви и да ви питат за наркотици ? По какъв повод се било познанството Ви ?

ПС: Andronika, позволявам си да отбележа, че в първоначалното си изложение сте пропуснала доста важни неща. Останах с впечатлението, че полицейските органи са били в дома на Милкан за да извършат вече разрешено претърсване именно там, а не за д аго вземат да присъства на престърсавенот в колибите. Това е изключително важно обстоятелство, за което разбирам едва в последствие.
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот gradus » 22 Юни 2007, 17:29

Clavdivs. близо си, но малко по-ниско на юг от
Драгуш, където няма житли, а има само нарко производители.
gradus
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Юни 2007, 03:10

Мнениеот andronika » 22 Юни 2007, 17:38

Г-н Прокурор, мисля че още в началото го споменах ... но може и да не съм го подчертала категорично. Нищо, така става по-интересно :D . Чакаме Милкан да отговори на въпросите!
andronika
Потребител
 
Мнения: 316
Регистриран на: 18 Дек 2002, 14:00

Мнениеот Clavdivs. » 22 Юни 2007, 17:42

gradus написа: ... където няма жители, а има само нарко производители.



Хахахах това ми напомня за едно село във Великотърновско. В това село няма гробища, защото всичките измирали по затворите.
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот dozn03 » 22 Юни 2007, 18:34

Не, не знам какво е тази дума дето я казвате. Аз съм селско момче, не съм учил много, само колкото да чета и пиша. За наркотици съм чувал по телевизията, по новините. Там гледах някакви пакети, олепени с тиксо. И казваха, че е за милиони евро. То верно, че бяха доста, ама чак пък толкова скъпи... Явно ще да е някаква голяма гяволия, за да струва толкова пари. Не знам какво се прави с него. Аз вече казах за колибите - отдавна не съм ходил, откакто почина баща ми, преди повече от 20 години. Няма какво да правя там - ходя на работа в цеха, събота и неделя помагам на един приятел като му паса овцете, имам си грижи покрай майка ми - много е болна вече. Аз преди да отида с полицаите не знаех дали съществуват още, или са изнесли дървото за огрев....
За първи път разбрах, че се суши коноп под покривите като отидохме с полицаите там. Те от вкъщи само ми повтаряха "наркотици", "трева", а аз се чудех едното какво общо има с другото. Ама като отидохме горе - нямаше никакви наркотици - само коноп, "гръсти" им викаше майка ми, правели са на времето въжета от него. Коноп в нашето село има много - на всеки ъгъл. Задушава градините, ако не го оплевиш, докато е малък.
О, не съм казал такова нещо на полицаите - те го повтаряха това из целия път до горе, а аз се чудех кой ще остави толкова скъпите наркотици е така без надзор горе, и то в големи количества?!
Ами не ги познавах, те бяха цивилни. Аз познавам само шерифа, той е с униформа, ама понеже държи освен нашето село и другите две съседни, та постоянно обикаля и не го виждам много често. А и бях доста време в болницата преди това...
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот dozn03 » 22 Юни 2007, 18:37

Имате ли още въпроси, г-н прокурор, или е ред на защитника ми. Той дано вземе участие най-сетне, че не върви сам да си задавам въпросите и да си отговарям :)
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот kursant_amvr » 22 Юни 2007, 19:28

ПРОКУРОР:

С оглед токущо получените устни обяснения от обвиняемия, прокуратурата иска назначаване на комплексна съдебна психиатрична и психологична експертиза. Същата ще има за цел да установи:

1. Страда ли лицето Милкан от патологични разсторйства на менталната дейност и по-конкретно страда ли от умствено недоразвитие (олигофрения) ? Ако да в каква степен ?

2. Какви особеностти разкрива от психологична гледна точка личността на Милкан при психологична експлорация ?

2.1 Нормално ли е развита личността на Милкан, съобразно неговата възраст ?

2.2 Каква е степента на социализация на Милкан и способността му правилно да възприема, разбира и интерпретира понятия от говоримия български език, както и способността му да възприема, разбира и интерпретира общоизвестни факти от социалната действителност ?
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот dozn03 » 22 Юни 2007, 19:38

:D :D :D Направо и психиатрите няма да Ви разберат, г-н прокурор. Ама аз нямах намерение да отиваме в тази посока, но щом сте рекли. Току-виж ме признали за невменяем и приключили делото. Не, не трябва така да приключи. Айде чакам си експертизата.
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот kursant_amvr » 22 Юни 2007, 19:45

dozn03 написа::D :D :D Направо и психиатрите няма да Ви разберат, г-н прокурор....


OFFTOPIC: Прав си. То който си знае, може да го каже с думи прости. А който не, като мен съчинява таквизи бърканици. Ама ме мързеше да си търся лекциите по психология, че да го напиша по-точно. :wink:

Ако някой не ме е разбрал да пита тук или на личен
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron