начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Виртуално деловодство

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Виртуално деловодство

Мнениеот gudio » 12 Юни 2007, 23:06

Не знам дали нова ще стане тема - но е хубаво да се направи такъв "подфорум" - виртуално деловодство, да се поставят за решаване казуси, но облечени със съответните актове "от... до..." вкл. с всичките реквизити - нека пусналият темата да се погрижи да посочи какво прилага към исковата молба, молбата, тъжбата и т.н. и другите участници да го "оставят без движение" с "указания" и прочие. Накрая всеки може да напише "проекто-решение" или "проекто-...постановление...определение... присъда... разпореждане и т.н." Това ще позволи на някои тук участващи студенти да видят на живо за какво иде реч, а за практикуващите - да се "изгъбаркат" и да обменят мнения в този ("официален") вид. Мисля, че ще бъде забавно.
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот oho_boho » 13 Юни 2007, 13:48

То, ако така я подхванем - защо да не учредим и електронен арбитражен съд, като страните да могат да го сезират, като полагат електронен подпис :D :wink:
oho_boho
Потребител
 
Мнения: 477
Регистриран на: 31 Дек 2005, 01:00

Мнениеот oho_boho » 13 Юни 2007, 13:51

А това е съвсем сериозно, има доста добри юристи сред форумците! :D :wink:
oho_boho
Потребител
 
Мнения: 477
Регистриран на: 31 Дек 2005, 01:00

Re: Виртуално деловодство

Мнениеот eliana » 16 Юни 2007, 22:32

gudio написа:Не знам дали нова ще стане тема - но е хубаво да се направи такъв "подфорум" - виртуално деловодство, да се поставят за решаване казуси, но облечени със съответните актове "от... до..." вкл. с всичките реквизити - нека пусналият темата да се погрижи да посочи какво прилага към исковата молба, молбата, тъжбата и т.н. и другите участници да го "оставят без движение" с "указания" и прочие. Накрая всеки може да напише "проекто-решение" или "проекто-...постановление...определение... присъда... разпореждане и т.н." Това ще позволи на някои тук участващи студенти да видят на живо за какво иде реч, а за практикуващите - да се "изгъбаркат" и да обменят мнения в този ("официален") вид. Мисля, че ще бъде забавно.


Страхотна идея.Поздравления!!!
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Мнениеот kursant_amvr » 18 Юни 2007, 21:18

Ами и аз да се присъединя към хвалбите... :D Много добра идея Гъдьо ! Все такива да ги раждаш ! :D :D :D
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот gudio » 18 Юни 2007, 21:41

Аз трябва да споделя очарованието си от администратора или модератора (така и не ги разбрих тези длъжности :lol: ). Такова чудо - споделям си, видиш ли, свойта идея... а той - веднага нова тема във форума, мойта "просба" пренесена там... беше много изненадващо, но хората, виждате "захапаха" :lol: Засега тематга не е много популярна, но мисля, че бъдещето е точно там... правиш "дела" иш получаваш (най-вероятният очакван) резултат.. :lol: :lol:
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот karanedeff » 18 Юни 2007, 22:44

Колега Балуев, да бяхте си прочели ЛС.
Пък и си струва да отговорите. Поне от куртоазия.

Изпратено :: Съобщение
От: karanedeff
До: gudio
Пуснато на: 12 Юни 2007 09:33 pm
Заглавие: Моите адмирации!
Браво колега, или си на едно питие разстояние от Модератора или самият ти си такъв!
Изобщо не ми е минавало през ума да има нова рубика!
Но от доста време ме се щеше в нашия форум да вдигнем нивото и буквално днес ми се роди идеята за поднасяне на казусите по този начин.
Развам се че стана!
Тенкс!
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Мнениеот gudio » 20 Юни 2007, 17:27

karanedeff написа:Колега Балуев, да бяхте си прочели ЛС.
Пък и си струва да отговорите. Поне от куртоазия.

Изпратено :: Съобщение
От: karanedeff
До: gudio
Пуснато на: 12 Юни 2007 09:33 pm
Заглавие: Моите адмирации!
Браво колега, или си на едно питие разстояние от Модератора или самият ти си такъв!
Изобщо не ми е минавало през ума да има нова рубика!
Но от доста време ме се щеше в нашия форум да вдигнем нивото и буквално днес ми се роди идеята за поднасяне на казусите по този начин.
Развам се че стана!
Тенкс!

:oops: Да, от много вършеене и преследване на длъжници, напоследък не отварям често "ЛС". Макар и късно, отговарям и то с "открито писмо" :wink: Мерси за поздравленията, но заслугата всъщност си е на Каранедев, защото той въведе казуса по този начин, както и на "админ./модер." респ. съответния "отговорен фактор", който бързо откликна на идеята, с последния, уви :wink: не сме на "едно питие разстояние".
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39


Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron