начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

искова молба

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


искова молба

Мнениеот veda_iv » 07 Сеп 2006, 17:05

Колеги, предоставям на Вашето внимание една.....и аз незнам как да я нарека.... искова молба. Срам и позор изпитвам от факта,че великия текстописец се нарича наш колега.
" УВАЖАЕМИ Г-н / Г-жо РАЙОННИ СЪДИЙ,
На 21.03.2005 год.сутринта около10-11ч. на този ден,аз-БОРИСЛАВ ЙОРДАНОВ БОРИСОВ,братовчед ми ЙОРДАН ТОДОРОВ ДИМИТРОВ, И ВЕЦИСЛАВ НИКОЛAEВ ТОПАЛДЖИКОВ предприехме пътуване от гр.Русе за к.к.”СЛЪНЧЕВ БРЯГ”,с цел да работим на предварително уговорен от ТОПАЛДЖИКОВ строителен обект за да спечелим средства за семействата си. Преди тази злополучна дата за мен и братовчед ми, бяхме се уговорили че до започване на работата и че той ще поеме разноските по транспорта и първите дни от престоя ни там докато изкараме някой лев от работата и щяхме да се оправим след това с него.В МПС-то аз седях на предната дясна до него а ЙОРДАН ДИМИТРОВ седеше на задната дясна седалка.Оказа се ,че по време на пътя той беше много нервен се оказа,че няма достатъчно пари за да покрие разходите,до пристигането ни в к.к.”СЛЪНЧЕВ БРЯГ” и взема от ДИМИТРОВ насила 15-сте лева , който брата на ДИМИТРОВ му дал за да има с какво да се прехранва по пътя докато пристигнем в к.к.”СЛЪНЧЕВ БРЯГ” и се намираме там. Като видях какво стана преди да излезем на пътя Русе - Бургас,и малко преди да напуснем гр. Русе го помолих да спре на спирката на ДОМ МАЙКА И ДЕТЕ,за да се прибера у дома,защото усетих и изпитах страх за живота като видях нервните му действия на волана и на пътното платно, но той не ми разреши да сляза от автомобила и дори засили колата,мина през една детска площадка без да спре,а можеше да удари някой дете или възрастен.През цялото време на пътуването от Русе до Бургас беше изнервен защото през цялото време говореше, че жена му искала развод,а той нямало да и го даде тъка лесно. Като стигнахме 5-ят километър в Шумен спряхме да починем и пием по едно кафе спомена, че не спал цяла нощ, и пил, слагал теракот в къщи и бил много уморен. Когато тръгнахме отново кареше бързо и нервно,касетите от барчето в колата му падаха аз вдигах няколко пъти,каза ми да ги оставя,че той ще се оправи с тях,а после той ги вдигаше и се навеждаше,но не гледаше пътя и навлизаше в насрещното движение няколко пъти. Предишният ден преди да тръгнем за Бургас, големият му син, му е казал,че МПС Е В НЕЗПРАВНОСТ и да не тръгва на дълъг път и ще се блъсне някъде по пътя като отива на работа в Бургас,но той не го е послушал,след катастрофата ,а когато излязъл от Бургаската болница, и се е върнал в Русе е изгонил синът си, и до днес той живее при баба си.
На 21.03.2005год около 16.00ч. ТОПАЛДЖИКОВ и потърпевшите от настъпилото по –късно ПТП се намирали в района на кръстовището м/у ул.”Стара планина” и ул.”Черно море” в гр.Каблешково,общ.Поморие на кръстовището за гр.Бургас и гр.Варна. по това времето в районна на кръстовището движението не е било интензивно, с добра видимост при суха и гладка настилка той видял,че лентата за движение с посока за с.Ахелой има пътен знак Б2”Спри”! Пропусни движещите се по пътя с предимство, въпреки това предприел навлизане в кръстовището със скорост от около 70 км/ч,без да преустанови движението на автомобила. По пътя от гр.Каблешково за Бургас,в пътното платно със скорост около 65 км/ч се движил л.а „ОПЕЛ ВЕКТРА” ДК№94-52 АМ, управляван от Сашо Стоянов.Той се опитал да избегне удара м/у приближаващия към негов кръстовището л.а „ВАЗ 2101” ДК№Р 18-65 РР и предприел аварийно спиране ,но не успял да избегне сблъсъка м/у автомобилите и да предотврати ПТП.Сблъсъкът м/у двете МПС-та се реализирал в предните им части,като последвало завъртане наляво около вертикалните им оси.

Причината е била не съобразената скорост на ТОПАЛДЖИКОВ и задрямването на волана и не възможността да реагира мигновен но на възникналата ситуация на пътя.В следствие на ПТП пострадахме сериозно от без отговорното и немарливо поведение на пътя при това действие на лицето ТОПАЛДЖИКОВ на посочената дата при която ни бе нанесен деликт и уврежданията.АЗ пострадах най-тежко,тъй като получих наранявания от рода на тежка телесна повреда, а братовчед ми ЙОРДАН ТОДОРОВ ДИМИТРОВ получи наранявания от рода на средна телесна повреда.От съдебно медицинската експертиза и от нейното заключение, и в резултат на удара съм получил следните увреждания:1./Контузия на корема,кръв в коремната кухина,руптура на слезката, руптура на диафрагмата,контузия на корема с кръв в него и разкъсването на диафрагмата са довели разстройство на здравето,временно опасно за живота,както и култура на слез ката е довело до загубата и се е наложила спленектомия и е довела до загубата и, а установеният плевра лен излиз с направена торакоцентеза е довел до разстройство на здравето временно опасно за живота.Бях транспортиран до Бургаската болница на 21.03.2005 год. Около 16.00ч. бях изписан на 01.04. 2005 год.В Русе бях докаран с кола на 01.04.2005год. Лежах 2 месеца в къщи чувствах страхотни болки от оперативната намеса в болницата и изтърпях ужасни мъки и страдание,първите дни бяха ужасни за мен и семейството ,жена ми се изплаши много от раните по мен оставени от катетъра под лявата ми мишница,близо до стомаха и операцията лежах неподвижно,почнах да стававам едвам- едвам и отивах до тоалетната, през цялото време за мен се грижеха майка ми и съпругата ми ,ходех вече 2-ят месец и на превръзки и при личният лекар и за всяка една манипулация си заплащах такса от по двадесет лева, както и за лекарствата ми.Останах без работа и препитани за семейството си помощ от към минимални средства получих съпругата си и майка си както и тяхната подкрепа. ТОПАЛДЖИКОВ през цялото не прояви никакъв интерес спрямо ме да се за интересува как съм след изписването от болницата и през целият ми престой в къщи и имам ли нужда от нещо или помощ,имали средства за възстановителното ми лечение след катастрофата.За следствието в гр. Поморие изпрати да ме уведоми друг човек,пътувахме заедно до Бургас в автобуса на 22.06.2005 г. призна си,че изгонил синът си затова,че му казал за не изправният автомобил, и че преди сблъсъка е погледнал часовника си и го ударил в таблото на колата защото е спрял след това е задрямал на волана и това причината за ПТП.Върнахме се от Поморие и се уговорихме да отидем до Бургас за да питаме за застраховките.Причината за ПТП се дължи на това ,че той на посочената дата е бил преуморен и недоспал което доведе до произшествието тогава.Тогава преди произшествието на няколко пъти ни заявеше ,че ще спре да поспи няколко часа,но него стори.Като наближихме местопроизшествието той каза,че оставала още малко,и ще пълна газ да стигнем по бързо и на време в к.к.”СЛЪНЧЕВ БРЯГ”.Не срещахме известно време, обади ми се ,че желае прекратяване на следственото дело след като получи обвинителният акт от ПРП.не постигнахме желаният резолтолтат, карахме се постоянно. Наехме си адвокати те водеха преговори за по благоприятен резултат за него,той проваляше нещата. Стигна се до НОХД№32/ 2006 год. проведе се на 22.05. 2006год. беше преведен граждански иск за имуществени и неимуществени както следва 5.000лв. за имуществени и 5.000лв за неимуществени-общо на стойност 10.000лв.Наказателният съд уважи неимуществен,а остави без уважение имуществени в размер на5.000лв представлявляващи обезщетение за на насените от престъплението вреди.Делото приключи със споразумение за ВЕЦИСЛАВ НИКОЛAEВ ТОПАЛДЖИКОВ със съответната присъда.

Предвид горе изложеното от мен и воден от него Ви:
МОЛЯ ДА НИ ПРИЗОВЕТЕ НА СЪД И СЛЕД КАТО СЕ УБЕДИТЕ В ГОРЕ ИЗЛОЖЕНИТЕ ФАКТИ И ОБСТОЯТЕЛСТВА И ПРЕДСТАВЕНИТЕ ОТ МЕН ТВЪРДЕНИЯ ДА НИ ПРИЗОВЕТЕ НА СЪД И ПОСТАНОВИТЕ РЕШЕНИЕ,С КОЕТО ДА ОСЪДИТЕ ОТВЕТНИКА ВЕЦИСЛАВ НИКОЛAEВ ТОПАЛДЖИКОВ ДА МИ ЗАПЛАТИ 10.000 лв. ОБЕЗЩЕТЕНИЕ: от които 5.000 лв. имуществени вреди 5.000лв пропуснати ползи и не реализирани печалби от нереализиран труд,както и от това ,че семейството остана без препитание и средства,аз изгубих трудоспосбноста си и останах без работа близо 2 год. ,в едно със законната лихва от момента на завеждане на иска за всяко просрочено плащане, явяващо се пряка и непосредствена последица от увреждането настъпило от поради виновното поведение на ответника ВЕЦИСЛАВ НИКОЛAEВ ТОПАЛДЖИКОВ по повод извършеното ПТП на 21.03.2005 год. в гр. Каблешково общ.Поморие./Нарушени правилата на ЗДП.


МОЛЯ ,уважаемият съд при по становяването на своето осъдително решение да осъди ответника ВЕЦИСЛАВ НИКОЛAEВ ТОПАЛДЖИКОВ, да ми заплати направените разноски по гр.дело и по наказателното,в едно с адвокатският хонорар.

Д О К А З А Т Е Л С Т В А:

1./СЪДЕБНО - МЕДИЦИНСКА ЕКСПЕРТИЗА НА СЛЕДСТВИЕТО ГР.ПОМОРИЕ.-същата ще бъде представена в съдебното заседание.
2./ ЕПИКРИЗА ОТ БУРГАСКАТА БОЛНИЦА НА ЛИЦЕТО БОРИСЛАВ ЙОРДАНОВ БОРИСОВ.
3.СПОРАЗУМЕНИЕ ЗА ПРЕКРАТЯВАНЕ НА НОХД №32 /2006 год. на ПРС.



В съдебното заседание ще соча и други писмени и гласни доказателства, в зависимост от становището на ответника.

О С Б Е Н Н О И С К А Н Е:

МОЛЯ ,ДА МИ БЪДЕ ДОПУСНАТСВИДЕТЕЛЯТ МАРА МАРЧЕВА ПАСЕВА КОЙТО ЩЕ ВОДЯ В ОТКРИТО СЪДЕБНО ЗАСЕДАНИЕ ПО ДОПУСКАНЕ И СЪБИРАНЕ НА ДОКАЗАТЕЛСТВАТА ПРЕД ВАС.

П Р И Л О Ж Е Н И Е:

Преписи от ИМ и препис от горните доказателства аз ответника,адвокатско пълномощно –ще бъде представено по първото заседание на делото.
veda_iv
Потребител
 
Мнения: 163
Регистриран на: 12 Юли 2006, 08:07
Местоположение: русе

Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron