начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Компютърна програма

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Компютърна програма

Мнениеот kose03 » 12 Авг 2017, 11:45

Здравейте! Правя компютърна програма и бих искал да знам точно какво трябва да знам след като я пусна в продажба доколкото знам имам Авторски права над програмата. Всяка програма, която се продава има лицензионно споразумение как се пише то? Трябва ли ми заявление за патент или интелектуална собственост?
Като имате предвид, че съм непълнолетен.
Извинявам се ако съм направил някакви грешки в написаните по-горе изречения, защото не съм в съдебната система също така и ако съм объркал раздела.
kose03
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Авг 2017, 11:33

Re: Компютърна програма

Мнениеот henry3 » 11 Авг 2023, 11:31

Здравейте! Радвам се, че се интересувате от разработка на компютърни програми и правата върху тях. Ето няколко важни аспекта,
които трябва да имате предвид:
Авторски права: Вие, като автор на програмата, вече имате авторски права върху нея, тъй като сте я създали. Това включва правото да контролирате копирането, разпространението и използването на програмата.

Лицензионно споразумение: Когато пускате програмата в продажба, е добра практика да имате лицензионно споразумение. Това споразумение уточнява условията, под които потребителите могат да използват програмата. Типично споразумение може да определи, колко копия могат да бъдат инсталирани, как може да се разпространява програмата и други подробности.

Заявление за патент или интелектуална собственост: За компютърни програми, обикновено не се изискват патенти, тъй като те често не отговарят на критериите за патентна защита. Авторските права са по-подходящ начин за защита на програмите. Интелектуалната собственост се предоставя автоматично при създаването на произведение, като не е нужно да подавате допълнителни заявления. TellPopeyes
henry3
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Авг 2023, 11:29


Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron