начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Как да хвана фалшивите болнични

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да хвана фалшивите болнични

Мнениеот Т.Луков » 29 Апр 2005, 03:05

Шеф съм в фирма с 20 човека и имам много съмнения за фалшиви болнични на моите служители (днес ми липсват 4 човека). Естествено човек може да се разболее, но може и да си извади фалшиво болнично и да се размотава докато ние в фирмата се чудим кое по напред.

Въпросът ми е : имам ли аз някакъв начин за контрол над тези "болни" ? Вече съм се обаждал няколко пъти в НОИ но от там са много бавни и докато се размърдат той човека вече се е върнал на работа.

Затова искам да знам също имам ли право да уволня или накажа финансово служител за който със сигурност знам че е излъгал (примерно видян е на ресторант докато уж е болен от ангина) ?

Предвижда ли закона такива неща ? Благодаря за вниманието
Т.Луков
 

Re: Как да хвана фалшивите болнични

Мнениеот Галина » 29 Апр 2005, 18:07

На друго място,смятам,че ти отговориха!
Галина
 

Re: Как да хвана фалшивите болнични

Мнениеот Be you » 29 Апр 2005, 21:33

Това е втория Ви постинг. Първо потърсете причините, генезиса на заболяванията във Вашата фирма: дали не се дължат на болна микро среда, създадена от Вас. Дори в робовладелския строй феодала е хранил роба, за да му бъде верен и да вземе максималното от него. Това е безплатен, без законно основание съвет.
Be you
 

Re: Как да хвана фалшивите болнични

Мнениеот гого » 29 Апр 2005, 21:38

не можеш да хванеш болния, преди да хванеш, разбира се да докажеш престъплението.
гого
 

Re: Как да хвана фалшивите болнични

Мнениеот advkt » 03 Май 2005, 17:23

Да се правиш на болен не е престъпление. При определени случаи можете да прекратявате трудовите договори или да налагате дисциплинарни наказания, включително и дисциплинарно уволнение. Последното обаче трябва да е изпипано иначе съда ще го отмени и ще плащате обезщетение и осигуровки.
По-конкретно на fidel@abv.bg
advkt
 

Re: Как да хвана фалшивите болнични

Мнениеот Ралица » 04 Май 2005, 15:01

Колегите за пореден път се опитват неуспешно да остроумничат.... Можете, разбира се, да проверите болничните листа, като подадете сигнал до съответната ЛКК в 14 - дневен срок от издаването на листа... желая Ви успех и бъдете безкомпромисен към мнимите болни и всякакви прояви от подобно естество...
rsirakova@abv.bg
Ралица
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron