начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Запазване рамера на обезщетение при безработица

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запазване рамера на обезщетение при безработица

Мнениеот ressrsaibuy » 16 Юли 2021, 13:19

Здравейте,

Казуса е следния, работя във фирмата от 15г. и сега искам да напусна по собствено желание.
Нямам засега добро предложение за работа и трябва да се регистрирам на борсата, но при положение, че съм напуснал доброволно, ще получавам минималния размер за 4 мес. В сегашната фирма се осигурявам на максималния размер и ми се иска да се възползвам от възможността за по-високо обезщетение. Въпросът ми е, ако след напускането ми, мой приятел ме назначи фиктивно в негова фирма за 1 мес. на минимална заплата и после ме съкрати какво обезщетение ще получа от борсата? Възможен ли е изобщо такъв вариант и какво рискувам?
ressrsaibuy
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юли 2021, 13:00

Re: Запазване рамера на обезщетение при безработица

Мнениеот guest1 » 16 Юли 2021, 16:50

Здравейте.

Варианта е:
След напускането/прекратяване на ТД - ДРУГ РАБОТОДАТЕЛ да ви назначи.
Съвсем резонно ще е - по чл. 70 „със срок за изпитване“. И ви освободи - по чл. 71, ал. 1.

Термините „мой приятел“, „фиктивно“ и размера на заплатата не се коментират.

В НОИ гледат основанието - при последното прекратяване и времето - от предходно упражняване на правото на обезщетение.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1796
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron