начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Програми за заетост от БТ и взимане на хонорар

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Програми за заетост от БТ и взимане на хонорар

Мнениеот pixmix » 11 Яну 2021, 15:01

Привет на всички! Въпросът ми е следният:
Работя по програма за 2г. от БТ "ОП - Развитие на човешките ресурси". За която програма, колкото и да съм търсил не откривам конкретна информация за правата и задълженията на работещите по нея
Та искам да попитам:
1. ако по време на програмата ми предложат да подпиша договор за хонорар от друго предприятие ще бъда ли в нарушение и какви санкции може да има. Размерът на хонорара е 150лв.
2. Този хонорар може ли да ми попречи за предстояща нова регистрация като безработен след изтичане на програма - след 2месеца
Ще съм благодарен да отговорите
pixmix
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Яну 2021, 13:35

Re: Програми за заетост от БТ и взимане на хонорар

Мнениеот katerinakuch » 12 Яну 2021, 14:58

колкото и да съм търсил не откривам конкретна информация за правата и задълженията на работещите по нея
Та искам да попитам:
1. ако по време на програмата ми предложат да подпиша договор за хонорар от друго предприятие ще бъда ли в нарушение и какви санкции може да има. Размерът на хонорара е 150лв. - Щом няма изрична забрана да сключвате договор с други предприятия, спокойно си подпишете този договор.

2. Този хонорар може ли да ми попречи за предстояща нова регистрация като безработен след изтичане на програма - след 2месеца
Ще съм благодарен да отговорите - Трудно може да се приеме, че ще бъдете безработен, тъй като Вие всъщност ще получавате въпросния хонорар от 150 лв. и се приема, че сте работещ. За всеки случай обърнете се и към Инспекция по труда.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron