начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съкращение по чл.328 ал.1 т.5

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Съкращение по чл.328 ал.1 т.5

Мнениеот ivan_petro » 14 Окт 2020, 15:56

Здравейте,

След 3 години работа за предприятие ме съкращават по чл.328 ал.1 т.5 - липса на качества на работника за ефективно изпълнение на работата. Работодателят ми ще ми изплати две заплати по чл.220 за неспазено предизвестие.
Имам ли право на пълното обезщетение за безработица / 60% от брутното дневно възнаграждение/ при така поставената ситуация ?
Ако евентуално реша да обжалвам, какво бихте ми препоръчали?

Благодаря !
ivan_petro
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Окт 2020, 15:49

Re: Съкращение по чл.328 ал.1 т.5

Мнениеот jhoro » 14 Окт 2020, 16:24

ivan_petro написа:Имам ли право на пълното обезщетение за безработица /60% от брутното среднодневно възнаграждение/ при така поставената ситуация ?
Ако евентуално реша да обжалвам, какво бихте ми препоръчали?

Здравейте!
Цитирания чл. 328, ал. 1, т. 5 не попада сред изключенията по чл. 54б, ал. 3 и ал. 4 от КСО, така че - да, имате право! Пълен размер (60%) за срок - според общия Ви трудов стаж.
Справка - https://www.noi.bg/en/benefits/benefits ... /625-pokso
Какво искате да обжалвате - решението за отпускане на обезщетение или заповедта за прекратяване на ТД?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Съкращение по чл.328 ал.1 т.5

Мнениеот ivan_petro » 14 Окт 2020, 16:33

Здравейте,

Благодаря Ви за бързият отговор. Бих желал да обжалвам запведта, основанието за прекратяване. Как работодателят би могъл да докаже основанието си, при положение, че не съм имал наказания, забележки и препоръки за подобряване на работата си.

Благодаря !
ivan_petro
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Окт 2020, 15:49

Re: Съкращение по чл.328 ал.1 т.5

Мнениеот jhoro » 14 Окт 2020, 16:37

ivan_petro написа:Здравейте,
Благодаря Ви за бързият отговор.

За нищо. Така се получи, че съм на линия в момента.
ivan_petro написа:Бих желал да обжалвам заповедта, основанието за прекратяване. Как работодателят би могъл да докаже основанието си, при положение, че не съм имал наказания, забележки и препоръки за подобряване на работата си.

Много трудно и най-вече - субективно. Може просто да каже - „изискванията се промениха“.
Обърнете се към адвокат, но за мен е causa perduta - безнадежден случай.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Съкращение по чл.328 ал.1 т.5

Мнениеот ivan_petro » 14 Окт 2020, 16:47

Благодаря Ви за точтите отговори.

Поздрави !
ivan_petro
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Окт 2020, 15:49

Re: Съкращение по чл.328 ал.1 т.5

Мнениеот jhoro » 14 Окт 2020, 18:03

Пак казвам - няма нужда от благодарности. Тези неща съм ги научил по „трудния начин”.
За обжалването - не виждам смисъл, защото само ще си развалите допълнително отношенията. Явно - там не е „Вашето място”.
Използвайте времето - обезщетения и борса - да си намерите нова работа. Евентуално - за придобиване на нови умения!
„Когато една врата се затваря - отваря се друга!”
А живота … продължава!
Успехи във всичко!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron