начало

Започва подаването на документи в конкурса за ДСИ Започва подаването на документи в конкурса за ДСИ

Отпуск по чл. 169 /1/ от КТ

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отпуск по чл. 169 /1/ от КТ

Мнениеот Питаща » 10 Сеп 2004, 16:04

Може ли в ТД работодателят да даде предварително съгласие, че разрешава отпуск по чл. 169 /1/ от КТ за всяка учебна година? Може ли срещу това съгласие в допълнителни условия по ТД да се задължи работникът да не прекратява едностранно трудовото си правоотношение през целия период на обучението и 3 години след това?
Питаща
 

Re: Отпуск по чл. 169 /1/ от КТ

Мнениеот донна2 » 10 Сеп 2004, 16:31

Право на тоя отпуск има работник който е получил изрично предварително съгласие на работодателя ,няма проблем това съгласие да е дадено за всяка учебна година /работодателя може едната година да даде съгласие за платения отпуск за обучение ,а следващата не ,това така защото работодателя трябва да е съгласен/
Не можете срещу това съгласие да задължите работника да не прекратява едностранно ТПО
донна2
 

Re: Отпуск по чл. 169 /1/ от КТ

Мнениеот s_ogled_na_gornoto » 10 Сеп 2004, 17:40

1. може да;
2. не неможе такива уговорки са неприложими в трудов договор. може да се използват други договори за това.
s_ogled_na_gornoto
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 20 Яну 2004, 16:42


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron