начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

ВЪПРОС - Съкращение и дължими суми

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ВЪПРОС - Съкращение и дължими суми

Мнениеот michaelpopov » 27 Фев 2020, 12:40

Здравейте. Съкратиха ме от работа по чл.328,ал.1,т.3 от кодекса на труда- намаляване обема на работа и ми отправиха 3-месечно предизвестие за прекратяване на договора (толкова е по него).

Проблемът е, че работодателят ми дължи доста неизплатени суми, а в момента, докато тече въпросният срок, ми е преустановен достъпът до системата, с която работя и реално се получава така, че всъщност през трите месеца не работя.

Как мога да процедирам в такъв случай, за да съм сигурен, че дължимите суми няма да бъдат приспаднати именно от предстоящото време и въобще, какви стъпки мога да предприема, за да изискам заплатите си за миналите месеци? Благодаря предварително :)
michaelpopov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Фев 2020, 12:29

Re: ВЪПРОС - Съкращение и дължими суми

Мнениеот katerinakuch » 27 Фев 2020, 15:28

Обърнете се за съдействие към Инспекция по труда.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: ВЪПРОС - Съкращение и дължими суми

Мнениеот jhoro » 01 Мар 2020, 03:29

michaelpopov написа:Как мога да процедирам в такъв случай, за да съм сигурен, че дължимите суми няма да бъдат приспаднати именно от предстоящото време и въобще, какви стъпки мога да предприема, за да изискам заплатите си за миналите месеци? Благодаря предварително :)

Здравейте!
Както сам отбелязвате - щом сумите са дължими - значи са за минали периоди. За срока на предизвестието (спазено или не) работодателя ви дължи отново трудово възнаграждение. Не виждам как - заплатите за миналите месеци, ще бъдат приспаднати от бъдещите?
Освен това, след изтичане на предизвестието и връчване на заповед за прекратяване на ТД, работодателя ви дължи и обезщетението за оставане без работа (чл. 222, ал. 1)! За срок от 1 месец, върху което се дължат осигуровки и същото се зачита за осигурителен стаж!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron