начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

отработване на предизвестие

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


отработване на предизвестие

Мнениеот rabotnik » 31 Авг 2004, 10:07

подадах молба за прекратяване на трудовия ми договор с предизвестие. В срока на преизвестието излязах в отпуск по болнични. Сега работодателят ми иска да отработя реално срока на преизвестието, като твърди че по време на отпуска не е текъл срока на преизвестието. Прав ли е? Отговорете ми, тъй като желая да започна работа на друго място и не знам какво да правя?
rabotnik
 

Re: отработване на предизвестие

Мнениеот latina » 31 Авг 2004, 10:10

Това не е вярно. Докато вие сте бил в отпуск по болест, срокът на предизвестието не е спирал да тече.
latina
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 05 Апр 2004, 13:56

Re: отработване на предизвестие

Мнениеот stili » 31 Авг 2004, 13:41

При ползване на отпуск за временна нетрудоспособност-болнични, спират да текат всякакви други отпуски.Неслучайно при предстоящо уволнение се излиза в отпуск за временна нетрудоспособност.
stili
 

Re: отработване на предизвестие

Мнениеот донна2 » 03 Сеп 2004, 19:16

латина е права в горния случай

по принцип номера с болничния се прави наистина при предстоящо уволнение в случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 от КТ -
виж чл.333 ,ал.1 т.4 от КТ
донна2
 

Re: отработване на предизвестие

Мнениеот Калина » 03 Сеп 2004, 19:31

Работодателят не е прав - срокът на предизвестието тече и през време на болничния!
Калина
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron