начало

КС не отмени единната цена на водата КС не отмени единната цена на водата

чл.210 ал.2

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


чл.210 ал.2

Мнениеот penik » 10 Дек 2019, 05:49

Здравейте,
Моля за тълкуване:
"Заповедта се издава в 1-месечен срок от откриването на вредата или от плащането на сумата на третото лице, но не по-късно от 1 година от причиняването и".
Може ли да се счита, че ако до 1 месец от откриване на вредата в рамките на въпросната година, не е издадена заповедта, то има пропуснато погасяване от страна на работодателя?
Благодаря!
penik
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Дек 2019, 04:47

Re: чл.210 ал.2

Мнениеот svegrigorov » 12 Дек 2019, 14:31

След като изтече 1 месец от откриването, погасява се правото на работодателя да издаде заповед.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron