начало
Конституционният съд се заема със съдебната медиация Конституционният съд се заема със съдебната медиация

Обявяване на дисциплинарно уволнение за незаконно!

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обявяване на дисциплинарно уволнение за незаконно!

Мнениеот estela_r » 30 Ное 2019, 19:40

Здравейте, директор съм на училище. Преди време, наложих дисциплинарно наказание (уволнение) на служител (учител) поради установени нарушения на трудовата дисциплина след извършена проверка, отразена в Констативен протокол, на базата на който поисках на служителя писмени обяснения, които той ми връчи. При извършване на последващ контрол, установих нови нарушения и поисках нови писмени обяснения, които не получих и наложих дисциплинарно уволнение. Преди дни разбрах, че уволнението е обявено за незаконно. Разговарях с колеги, които са били в такива ситуации и те ми казаха, че съдът винаги възстановява уволнения неависимо всичко, но в същия ден в който ги възстанови, те отново ги уволняват. Как става тази врътка? Освен това на поста на уволнената, вече има назначен титуляр. Ще съм благодарна за помощта!
estela_r
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Авг 2018, 21:35

Re: Обявяване на дисциплинарно уволнение за незаконно!

Мнениеот kdkrastev1234 » 30 Ное 2019, 20:19

Няма правилен съвет за второ незаконно уволнение. Всичко е на ваш риск.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron