начало

ВКС: Само с отказ за доброволна делба не се отблъсква владението на останалите наследници ВКС: Само с отказ за доброволна делба не се отблъсква владението на останалите наследници

променя ли се автоматично трудовото възнаграждение при промя

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


променя ли се автоматично трудовото възнаграждение при промя

Мнениеот ko4o4 » 15 Юни 2019, 11:32

Здравейте,
клиентите ми имат сключени ТД от 2015г. на МРЗ 420 лева. Прекратяват трудовите си правоотношения на осн. чл. 327, т.2 КТ - не са им изплащани трудови възнаграждения от януари 2019.
Според Вас при заведен иск по чл.128 КТ, можем ли да претендираме неизплатено възнаграждение за всеки месец в размер на 560 лева(колкото е в момента МРЗ), при условие, че нямаме изрично сключено допълнително споразумение за увеличение на възнаграждението?
Мога ли да заведа иска от името на всички ищци ( 3 на брой) едновременно или трябва за всеки да се образува отделно дело?
Благодаря
ko4o4
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Юли 2009, 08:15

Re: променя ли се автоматично трудовото възнаграждение при п

Мнениеот kalahan2008 » 18 Юни 2019, 07:46

Работодателят може едностранно да увеличава трудовото възнаграждение на работника или служителя - чл. 118, ал. 3 КТ.
Не виждам основание за субективно съединяване на исковете.
Ползването на адвокат не е задължително, но е препоръчително.
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 3337
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: променя ли се автоматично трудовото възнаграждение при п

Мнениеот svegrigorov » 19 Юни 2019, 11:10

Претендирайте си минималната работна заплата дори да не е уговорена в допълнително споразумение.

Всеки от вас трябва да заведе отделно дело.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: променя ли се автоматично трудовото възнаграждение при п

Мнениеот ko4o4 » 03 Юли 2019, 15:25

Благодаря Ви за отговорите!
ko4o4
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Юли 2009, 08:15


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron