начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Обещетение по чл.222 при съкращение по чл.328, ал.1 т2 Как?

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обещетение по чл.222 при съкращение по чл.328, ал.1 т2 Как?

Мнениеот theimmortalbg1 » 20 Фев 2019, 22:21

Здравейте,

Съкратиха ме от работа по чл.328, ал.1, т.2. Знам че имам право на обещетение по чл.222 само че не знам как да го поискам.
Въпросите са ми следните:
1. Знам че трябва да подам декларация, но кога трябва да я подам? Има ли точен ден ? Мога ли да я подам на 20тия ден след прекратяването на договора или трябва да е след повече от месец след прекратяването на договора?
2. Какво трябва да пише в тази декларация? Има ли някъде шсблон за такава? (ако някой има линк с шаблон най-добре)
3. Как трябва да предоставя декларацията - по имеил, по куриер с обратна разписка, по куриер без обратна разписка, или лично на шефа ми ?
4. Необходими ли са други документи ? Знам че трябва бележка от бюрото по труда но задължително ли е ?
5. В какъв срок трябва да ми бъде изплатено обещетението, и ако не бъде изплатено в срок кога и къде трябва да подам сигнал за това.

Благодаря!
theimmortalbg1
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Окт 2013, 21:20

Re: Обещетение по чл.222 при съкращение по чл.328, ал.1 т2 К

Мнениеот minaconsult » 22 Фев 2019, 09:59

Здравейте,

следва да е налице един пълен месец след прекратяване на трудовия ви договор, за да имате право да упражните правото си на обезщетение. За повече информация и консултация бихте могли да се свържете с нас чрез запитване на следния линк:
,,Мина консулт'' ЕООД, www.minaconsult.com
minaconsult
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Фев 2019, 10:30

Re: Обещетение по чл.222 при съкращение по чл.328, ал.1 т2 К

Мнениеот sylviapetkova » 25 Фев 2019, 18:33

Здравейте.
1. Декларацията се подава при изтичането на 1 месец от прекратяване на правоотношението, ако не сте си намерили друга работа или работата, която сте започнали е с по - ниско възнаграждение;
2. Няма конкретни изисквания за декларацията - т.е. свободен текст;
3. Можете да я представите както искате, но е препоръчително да е или лично (и да Ви дадат входящ номер), или с писмо с обратна разписка;
4. Представя се декларация и служебна бележка;
5. Няма законово регламентиран срок за изплащане на обезщетението. Има, обаче, давностен срок, да бъде искано по съдебен ред и той е 3-годишен. В случай, че не Ви бъде изплатено обезщетението в разумен срок, потърсете адвокат.
sylviapetkova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 15 Фев 2019, 13:55

Re: Обещетение по чл.222 при съкращение по чл.328, ал.1 т2 К

Мнениеот theimmortalbg1 » 01 Мар 2019, 21:30

Благодаря за отговора!
Искам да питам още - Парите които трябва да получа в банковата ми сметка същите ли са като тези които съм получавал преди като заплата или да очаквам да получа брутната сума в сметката ми ?
theimmortalbg1
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Окт 2013, 21:20


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron